X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
gospodarka niemiec

Niemiecki ekonomista: euro "śmiertelnym ciosem" dla Polski

Markus Krall, niemiecki ekonomista i menadżer zajmujący się oceną ryzyka w gospodarce, w rozmowie z PAP ostrzega Polskę przed przyjęciem wspólnej unijnej waluty. Ekspert przewiduje pod koniec 2020 r. zawalenie się strefy euro. - Polska nie może wstępować teraz do strefy euro. Byłoby to zadanie śmiertelnego ciosu polskiej gospodarce - ostrzega ekonomista.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy strefa euro Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej europejski bank centralny waluty gospodarka niemiec

Kulisy spraw: szkodliwy węgiel brunatny

Największe złoża, największe maszyny i największe szkody. Węgiel brunatny bije wiele rekordów, a nasz zachodni sąsiad produkuje go najwięcej na świecie. Więcej niż USA i Chiny razem wzięte. - Węgiel brunatny to wysokoemisyjny surowiec energetyczny, bardzo istotny dla Niemiec, które odchodzą w tej chwili od energii jądrowej - komentował w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik z magazynu Biznes Alert. 
Zobacz więcej na temat:  węgiel Niemcy energetyka gospodarka niemiec

Eksperci o wizycie Angeli Merkel w Warszawie

Podczas poniedziałkowych rozmów w Warszawie kanclerz Niemiec Angeli Merkel z premierem Mateuszem Morawieckim omawiano między innymi  współpracę gospodarczą. Wartość wymiany handlowej między Polską a Niemcami przekroczyła w ubiegłym roku 100 miliardów euro. O polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej dyskutowali goście audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24: dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Wydział Nauk Ekonomicznych UW, Konfederacja Lewiatan), Grzegorz Maliszewski (główny ekonomista Banku Millenium) i dr Cezary Mech (ekonomista, b. wiceminister finansów).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy gospodarka polska gospodarka niemiec Angela Merkel