X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Davos udaremniono rosyjski spisek szpiegowski?

21.01.2020 16:56
Jak podała agencja Reuters, szwajcarskie służby udaremniły coś, co mogło być szpiegowskim spiskiem dwóch Rosjan udających w Davos hydraulików. W szwajcarskim mieście odbywa się coroczne międzynarodowe forum ekonomiczne.
Żołnierz ochraniający miejsce szczytu
Żołnierz ochraniający miejsce szczytuPAP/EPA/ALESSANDRO DELLA VALLE

Agencja informacyjna Reuters powołując się na gazetę Tages-Anzeiger, podała, że dwaj mężczyźni zostali skontrolowani przez szwajcarską policję w alpejskim kurorcie narciarskim w sierpniu ubiegłego roku.

Jak miała donosić gazeta Tages-Anzeiger, Rosjanie zdobyli paszporty dyplomatyczne i opuścili kraj. Doniesienia o podejrzanych Rosjanach pojawiły się w momencie, kiedy w Davos organizowany jest szczyt światowych liderów biznesu i polityków.

Reuters cytuje też rzeczniczkę szwajcarskiej policji, która powiedziała, że rzeczywiście sprawdzono dwóch mężczyzn z rosyjskimi paszportami dyplomatycznymi, co było przedmiotem rutynowej kontroli tożsamości w Davos w sierpniu, jednak nie ustalono żadnego związku między ich wizytą a Światowym Forum Ekonomicznym. Według Reutera rzecznik ambasady rosyjskiej w Bernie w Szwajcarii odrzucił jakiekolwiek sugestie na temat tych dwóch mężczyzn.


Reuters/thenews.pl/dad

Prezydent Litwy nie pojedzie do Izraela na obchody wyzwolenia Auschwitz

21.01.2020 13:43
Prezydent Litwy Gitanas Nauseda nie weźmie udziału w obchodach 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Jerozolimie. Hołd niemieckim ofiarom zamierza oddać w Polsce 27 stycznia, podczas głównych światowych obchodów, które odbędą się na terenie byłego obozu zagłady.

Wiceszef MSZ: jesteśmy przygotowani na wystąpienie Putina w Jerozolimie

21.01.2020 14:38
Prezydent Andrzej Duda ma wszelkie powody by przypuszczać, że styczniowa konferencja w Jerozolimie zostanie przez Władimira Putina wykorzystana w sposób instrumentalny do wspierania bieżącej, agresywnej polityki Rosji wobec Polski - podkreślił Szymon Szynkowski vel Sęk. - Apelujemy do prezydenta Rosji, by nie wykorzystywał pamięci o ofiarach Holokaustu do rozgrywek politycznych - oświadczył wiceszef MSZ. Zapewnił jednocześnie, że polski rząd jest przygotowany na wystąpienie Putina na Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie.

Andrzej Duda w Davos: Polska ma klimat, który sprzyja biznesowi

21.01.2020 15:46
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że coraz większa obecność polskiego biznesu na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos to sygnał naszego dużego potencjału gospodarczego oraz statusu naszego kraju. Prezydent wziął udział w spotkaniu pt. "Wspieranie wzrostu gospodarczego napędzanego innowacjami".