X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Premier: Polska to 60 mln Polek i Polaków żyjących na całym świecie

02.05.2020 13:40
Co roku 2 maja ze szczególną mocą podkreślamy, że Polska nie liczy sobie 38 mln obywateli; Polska to 60 mln Polek i Polaków żyjących na całym świecie - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w przypadającym 2 maja Dniu Polonii i Polaków za Granicą.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFot.: Facebook/Mateusz Morawiecki

"W polskim kalendarzu są takie dni, których nawet pandemia koronawirusa nie jest w stanie nam odebrać. To dzień Polonii i Polaków za granicą" - powiedział premier w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych. Jak dodał, "co roku 2 maja ze szczególną mocą podkreślamy, że Polska nie liczy sobie 38 mln obywateli". "Polska to 60 mln Polek i Polaków żyjących na całym świecie" - zaznaczył.

Według Morawieckiego, to nie przypadek, że tego samego dnia obchodzimy także święto Flagi RP, bo, jak wskazał "te dwa kolory łączą nas ze sobą najściślej". "W nich mieści się całe spektrum naszych historii, naszych emocji i naszych marzeń" - zaznaczył.

"Drodzy rodacy, chcę wam podziękować za to, że jesteście, za to, że swoją pracą i swoim talentem tak godnie reprezentujecie Polskę na całym globie. I proszę pamiętajcie, gdziekolwiek jesteście: wasza ojczyzna Polska, wasz dom jest razem z Wami" - zapewnił szef rządu.

Morawiecki we wpisie na Facebooku podziękował "wszystkim Rodakom mieszkającym poza Ojczyzną, na wszystkich kontynentach" za to, że "rozsławiają imię naszego kraju we wszystkich zakątkach Ziemi". "Wszyscy - w Polsce i na świecie - wywieśmy dzisiaj nasze piękne, biało-czerwone, flagi narodowe" - wezwał premier.


PAP/IAR/dad

Orzeł Biały - ważny symbol polskiej historii i państwowości

02.05.2020 06:15
Flaga, hymn i biało-czerwone barwy to jedne z najbardziej znanych symboli narodowych RP. Nasze godło, Orzeł Biały, to także ważny symbol państwa polskiego.

Dzień Flagi RP. Akcja #MojaFlaga. Z dumą wywieśmy Biało-Czerwoną

02.05.2020 06:00
Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do akcji #MojaFlaga, czyli wywieszenia Biało-Czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie z flagą udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #MojaFlaga.

Życzenia pary prezydenckiej dla Polonii i Polaków za granicą

02.05.2020 14:36
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożyli w sobotę życzenia z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą. - Z najwyższym szacunkiem chcę Państwu podziękować za wierność korzeniom, za troskliwe pielęgnowanie polskości, Polska o was zawsze pamięta - podkreślił prezydent.