X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruska opozycja domaga się międzynarodowego śledztwa ws. śmierci Bandarenki

17.11.2020 16:20
Na Białorusi opozycja domaga się wszczęcia międzynarodowego śledztwa w sprawie śmierci 31-letniego działacza Ramana Bandarenki pobitego i zatrzymanego przez milicję – powiedziała agencji AFP liderka opozycji Swiatłana Cichanouska.
Audio
  • Na Białorusi kolejny dzień procesów sądowych. Ponownie karani są dziennikarze, którzy byli zatrzymani w ostatnią niedzielę podczas wykonywania swoich obowiązków, gdy odbywała się kolejna demonstracja opozycji. O szczegółach Włodzimierz Pac (IAR)
Protesty na Białorusi
Protesty na BiałorusiPAP/EPA/STR

- Skoro nie mamy praw ani wymiaru sprawiedliwości we własnym kraju, domagamy się pomocy międzynarodowej i państwa, gdzie panują demokracja i prawo, pomogą nam - oświadczyła.

Cichanouska, która przebywa za granicą od wyborów prezydenckich 9 sierpnia, spotkała się we wtorek w Sztokholmie z szefową szwedzkiej dyplomacji Anne Linde, by poprosić ją o wsparcie w doprowadzeniu do międzynarodowego śledztwa i w przyjęciu nowych sankcji przeciw białoruskiemu reżimowi.

Raman Bandarenka został zatrzymany w ostatnią środę, gdy pobili go zamaskowani mężczyźni zdejmujący wywieszone w jego dzielnicy biało-czerwono-białe flagi używane przez środowiska opozycyjne. Półtorej godziny później karetka pogotowia zabrała go z komisariatu do szpitala. Gdy trafił na salę operacyjną, był już nieprzytomny. Mimo kilkugodzinnej operacji jego stan się nie poprawił i wieczorem w czwartek zmarł. - To pobicie ze skutkiem śmiertelnym jest najnowszym rezultatem skandalicznych i haniebnych działań władz białoruskich - podkreśliła Linde na spotkaniu z Cichanouską.

Jak dodała, Szwecja, która 1 stycznie przejmie przewodnictwo w OBWE, "nie akceptuje tej bezkarności". - Opowiadamy się za dodaniem dalszych osób, podmiotów i przedsiębiorstw do listy sankcji unijnych - zaznaczyła.

Na Białorusi od 9 sierpnia trwają akcje protestacyjne, których uczestnicy domagają się odejścia Łukaszenki i rozpisania nowych, uczciwych wyborów.

Po potajemnym zaprzysiężeniu Łukaszenki na prezydenta Białorusi 23 września Unia Europejska i USA zadeklarowały, że nie uznają go za prawowitego prezydenta, i wprowadziły sankcje wobec przedstawicieli białoruskiego reżimu.

IAR/PAP/dad

Samochód staranował ogrodzenie Cmentarza na Rossie. Zniszczył nagrobki żołnierzy

17.11.2020 13:08
W Wilnie samochód wjechał w ogrodzenie cmentarza na Nowej Rossie. W miejscu, w którym doszło do zdarzenia znajduje się kwatera polskich i litewskich żołnierzy. Do podobnego zdarzenia doszło również w ubiegłym roku.

Kosów - miasto na pograniczu Pokucia i Huculszczyzny, popularny kurort II RP przyciągający elity intelektualne

17.11.2020 14:23
W Kosowie działał słynny zakład przyrodoleczniczy doktora Apolinarego Tarnawskiego, gdzie wypoczywali i leczyli się znani politycy, artyści i literaci. Kosów znany był jednak nie tylko jako kurort, równie znana jest tradycyjna malowana ceramika kosowska.  W roku 2019 trafiła ona na Listę światowego niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Andrzej Duda rozpoczął wizytę na Litwie. Z Gitanasem Nausedą stworzyli Radę Prezydentów

17.11.2020 16:01
Prezydent Andrzej Duda rozpoczął dwudniową wizytę na Litwie. W Wilnie polski przywódca spotyka się z władzami kraju oraz wystąpi w litewskim parlamencie. We wtorek została też powołana Rada Prezydentów Polski i Litwy.