Polskie Radio
Section05
Krzysztof Szczerski

Prezydent Andrzej Duda poleci do USA. Znamy szczegóły wizyty

Bezpieczeństwo międzynarodowe, walka z pandemią i jej skutkami oraz zmiany klimatyczne - to główne tematy przyszłotygodniowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na sesji zgromadzenia ogólnego ONZ w Nowym Jorku. W programie wizyty w USA przewidziano także szereg spotkań z Polonią. Informacje na ten temat przekazał dziennikarzom stały przedstawiciel RP przy Narodach Zjednoczonych Krzysztof Szczerski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Szczerski Andrzej Duda USA dyplomacja polityka Stany Zjednoczone Nowy Jork ONZ

Stan wyjątkowy przy granicy. Szczerski: rozporządzenie zostało przekazane ONZ

- Rozporządzenie prezydenta Andrzeja Dudy o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na części terytorium Polski zostało w imieniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych przekazane Sekretarzowi Generalnemu ONZ - poinformował stały przedstawiciel RP przy ONZ Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA stan nadzwyczajny Andrzej Duda Krzysztof Szczerski imigranci w Europie migracja kryzys migracyjny ćwiczenia wojskowe konstytucja podlaskie lubelskie granica kancelaria prezydenta

Szczerski: Polska zbudowała w ONZ swój prestiż po sprawnej ewakuacji z Afganistanu

- Polska, poprzez swoją bardzo sprawnie przeprowadzoną ewakuację z Afganistanu, zbudowała swój prestiż - ocenił stały przedstawiciel RP przy ONZ Krzysztof Szczerski. Według niego, w ONZ nikt nie rozumie postawy polskiej opozycji kontestującej działania rządu na granicy z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  Afganistan Krzysztof Szczerski ONZ ŚWIAT Europa Antonio Guterres Polska w Unii Europejskiej

Szczerski już oficjalnie ambasadorem przy ONZ. Przekazał listy uwierzytelniające

Były szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski jest już oficjalnie przedstawicielem Polski przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. W siedzibie tej organizacji w Nowym Jorku odbyła się ceremonia wręczenia listów uwierzytelniających przez Stałego Przedstawiciela RP przy Narodach ambasadora Szczerskiego sekretarzowi Generalnemu ONZ Antoniowi Guterresowi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ Krzysztof Szczerski

Szczerski: nie ma opóźnień w procedurze akceptacji kandydata na nowego ambasadora USA w Polsce

Były prezydencki minister Krzysztof Szczerski zapewnia, że nie ma opóźnień w procedurze akceptacji kandydata na nowego ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce. Polityk, nominowany niedawno na ambasadora RP przy ONZ, ocenił w Polskim Radiu 24, że środowiska opozycyjne są "sfrustrowane" tym, że - jak się wyraził - Warszawa ułożyła sobie relacje z prezydentem Joe Bidenem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krzysztof Szczerski USA relacje polsko-amerykańskie

Prof. Krzysztof Szczerski: Trójmorze nową definicją państw naszego regionu

- Trójmorze zaczyna funkcjonować jako pozytywny opis regionu. Kraje Trójmorza to kraje rozwijające się, mające duży wzrost gospodarczy, ambitne, które potrafią się dobrze odnaleźć na arenie międzynarodowej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Szczerski, który obejmie funkcję ambasadora, stałego przedstawiciela RP przy ONZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 USA Trójmorze Adrian Klarenbach Joe Biden Krzysztof Szczerski Andrzej Duda

Rozmowy o relacjach polsko-amerykańskich. Zastępca asystenta sekretarza stanu USA spotkał się z Krzysztofem Szczerskim

Szef Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski spotkał się z przebywającym w Polsce zastępcą asystenta sekretarza stanu USA Matthew G. Boysem. Rozmowa dotyczyła m.in. dwustronnych relacji polsko-amerykańskich - przekazała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krzysztof Szczerski USA Stany Zjednoczone relacje polsko-amerykańskie

Projekt noweli ustawy o radiofonii i telewizji. Szczerski: nie należy krzyczeć, warto rozmawiać

- To projekt, który nie różni się od rozwiązań przyjętych w innych krajach europejskich, więc warto rozmawiać, a nie należy krzyczeć - powiedział szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski, odnosząc się do projektu noweli ustawy o radiofonii i telewizji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Szczerski polityka radio ustawa media telewizja

Krzysztof Szczerski: Trójmorze postrzegane jest jako motor przyszłego rozwoju gospodarczego

- Inicjatywa Trójmorza jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw politycznych na świecie. Celem jest budowa infrastruktury, aby uczynić z tego regionu centrum innowacji w Europie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Krzysztof Szczerski polityka Katarzyna Gójska Trójmorze Polityka zagraniczna Polski

"Rozmowy potwierdziły obecność amerykańską w Polsce". Szczerski o ustaleniach na spotkaniu Duda-Biden

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski przekazał, że rozmowa Andrzeja Dudy z Joe Bidenem dotyczyła bezpieczeństwa militarnego i współpracy wojskowej. Zapewnił, że prezydent USA "potwierdził kontynuowanie obecności na wschodniej flance NATO". - To najważniejsze ustalenie spotkania - powiedział Szczerski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Joe Biden NATO Krzysztof Szczerski relacje polsko-amerykańskie