Polskie Radio
Section05
Krzysztof Szczerski

Krzysztof Szczerski: Andrzej Duda nie jest kandydatem wysuniętym przez partie polityczne

- Prezydent Andrzej Duda czeka na decyzję partii politycznych Zjednoczonej Prawicy w sprawie poparcia jego startu w zbliżających się wyborach prezydenckich - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Dodał, że sztab wyborczy "poznamy niebawem".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Krzysztof Szczerski polityka prezydent Andrzej Duda Katarzyna Gójska

Szczerski o forum w Jerozolimie: są pomysły, by mówić o historii i aliantach, nie wspominając Polski

- Te uroczystości przebiegły tak, jak się spodziewaliśmy, taki miał być ich sens, by opowiedzieć historię nie tylko roku 1939, ale też 1944 i 1945 bez wspominania Polski – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Krzysztof Szczerski Katarzyna Gójska polityka POLSKA stosunki polsko-rosyjskie Władimir Putin Jerozolima Holokaust II wojna światowa HISTORIA historia Polski

Wizyta ministrów w USA. Ekspert: może chodzić o przyjazd Trumpa do Polski

Krzysztof Szczerski i Paweł Soloch udali się do Waszyngtonu. - Jest to spotkanie robocze, związane m.in. ze zwiększeniem obecności żołnierzy USA w Polsce, prawdopodobnie toczone są też rozmowy związane ze spotkaniem prezydentów, być może z wizytą Donalda Trumpa w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kohut, amerykanista i ekspert Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA Krzysztof Szczerski Paweł Soloch Waszyngton Magdalena Złotnicka Bliski Wschód

Grodzki chce spotkania z prezydentem. Szczerski: to rodzaj manifestacji, a nie prośby

– Ze strony marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego nie było telefonu ani pisemnej czy bezpośredniej prośby o spotkanie z prezydentem. Rozumiem więc, że na Twitterze bardziej manifestował, niż prosił o spotkanie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Szczerski Andrzej Duda prezydent Tomasz Grodzki sądownictwo Senat

Joanna Lichocka: prof. Grodzki używa instytucji europejskich do walki z polskim rządem

- Marszałek Grodzki nie zastanawia się nad konsekwencjami swoich działań. Używa instytucji zagranicznych do walki z rządem i większością Polaków - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka (PiS). Sprawę komentowali także Adam Bielan (Porozumienie), Michał Woś (Solidarna Polska), Władysław T. Bartoszewski (PSL), Andrzej Halicki (PO) i Anita Sowińska (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Senat Unia Europejska rząd Mateusza Morawieckiego Krzysztof Szczerski opozycja Platforma Obywatelska Komisja Wenecka Prawo i Sprawiedliwość Joanna Lichocka Adam Bielan Michał Woś Władysław Teofil Bartoszewski Andrzej Halicki Polskie Radio 24 Katarzyna Gójska POLSKA

Grodzki: nikt trzeciej osobie w państwie nie będzie dyktować, co ma robić

- Przypominam, że wybieram się do Brukseli, do stolicy naszej wspólnoty, w której ze wszystkimi prawami i obowiązkami się znajdujemy - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki, odnosząc się do słów Krzysztofa Szczerskiego. Szef Gabinetu Prezydenta RP powiedział dziś, że oczekuje, iż Grodzki zrezygnuje z tego wyjazdu.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Krzysztof Szczerski dyplomacja polityka Polityka zagraniczna Polski POLSKA

Szczerski: wyrażam stanowcze oczekiwanie, że marszałek Grodzki odwoła wizytę w Brukseli

- Jeśli dziś opozycja będzie jeździła do Brukseli czy innych stolic i "niszczyła wizerunek Polski", będzie to oznaczało, że "gra w orkiestrze Putina, realizuje politykę Putina" - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Wyraził oczekiwanie, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki odwoła swoją wizytę w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Szczerski Tomasz Grodzki Unia Europejska Władimir Putin stosunki polsko-rosyjskie polityka