Polskie Radio
Section05
Krzysztof Szczerski

Szczerski: nie ma opóźnień w procedurze akceptacji kandydata na nowego ambasadora USA w Polsce

Były prezydencki minister Krzysztof Szczerski zapewnia, że nie ma opóźnień w procedurze akceptacji kandydata na nowego ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce. Polityk, nominowany niedawno na ambasadora RP przy ONZ, ocenił w Polskim Radiu 24, że środowiska opozycyjne są "sfrustrowane" tym, że - jak się wyraził - Warszawa ułożyła sobie relacje z prezydentem Joe Bidenem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krzysztof Szczerski USA relacje polsko-amerykańskie

Prof. Krzysztof Szczerski: Trójmorze nową definicją państw naszego regionu

- Trójmorze zaczyna funkcjonować jako pozytywny opis regionu. Kraje Trójmorza to kraje rozwijające się, mające duży wzrost gospodarczy, ambitne, które potrafią się dobrze odnaleźć na arenie międzynarodowej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Szczerski, który obejmie funkcję ambasadora, stałego przedstawiciela RP przy ONZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 USA Trójmorze Adrian Klarenbach Joe Biden Krzysztof Szczerski Andrzej Duda

Rozmowy o relacjach polsko-amerykańskich. Zastępca asystenta sekretarza stanu USA spotkał się z Krzysztofem Szczerskim

Szef Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski spotkał się z przebywającym w Polsce zastępcą asystenta sekretarza stanu USA Matthew G. Boysem. Rozmowa dotyczyła m.in. dwustronnych relacji polsko-amerykańskich - przekazała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krzysztof Szczerski USA Stany Zjednoczone relacje polsko-amerykańskie

Projekt noweli ustawy o radiofonii i telewizji. Szczerski: nie należy krzyczeć, warto rozmawiać

- To projekt, który nie różni się od rozwiązań przyjętych w innych krajach europejskich, więc warto rozmawiać, a nie należy krzyczeć - powiedział szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski, odnosząc się do projektu noweli ustawy o radiofonii i telewizji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Szczerski polityka radio ustawa media telewizja

Krzysztof Szczerski: Trójmorze postrzegane jest jako motor przyszłego rozwoju gospodarczego

- Inicjatywa Trójmorza jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw politycznych na świecie. Celem jest budowa infrastruktury, aby uczynić z tego regionu centrum innowacji w Europie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Krzysztof Szczerski polityka Katarzyna Gójska Trójmorze Polityka zagraniczna Polski

"Rozmowy potwierdziły obecność amerykańską w Polsce". Szczerski o ustaleniach na spotkaniu Duda-Biden

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski przekazał, że rozmowa Andrzeja Dudy z Joe Bidenem dotyczyła bezpieczeństwa militarnego i współpracy wojskowej. Zapewnił, że prezydent USA "potwierdził kontynuowanie obecności na wschodniej flance NATO". - To najważniejsze ustalenie spotkania - powiedział Szczerski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Joe Biden NATO Krzysztof Szczerski relacje polsko-amerykańskie

Decyzja USA ws. Nord Stream 2. Szczerski: nie ma kryzysu w polsko-amerykańskich relacjach

Minister w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział, że w polsko-amerykańskich stosunkach nie ma kryzysu, a relacje normalnie się rozwijają. Podkreślił, że Polska jest ważnym sojusznikiem USA w ramach NATO, a Stany Zjednoczone są istotnym partnerem naszego kraju w sprawach gospodarczych czy wojskowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nord Stream 2 USA Stany Zjednoczone Krzysztof Szczerski relacje polsko-amerykańskie

"Dokumenty szczytu NATO korzystne dla bezpieczeństwa Polski"

- Dokumenty szczytu NATO są niezwykle korzystne z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa. Potwierdzają zaangażowanie NATO w rozwój kolektywnego bezpieczeństwa całości terytorium Sojuszu, w tym także naszej, wschodniej, flanki Sojuszu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Polskie Radio Henryk Szrubarz Krzysztof Szczerski ŚWIAT NATO szczyt NATO

Traktat polsko-niemiecki o dobrym sąsiedztwie. Szczerski: nadal nie jest w pełni zrealizowany

- Polsko-niemiecki Traktat o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy to dokument, który nadal wymaga zabiegów, by zrealizować wszystkie jego postanowienia, będzie to jednym z tematów rozmowy prezydentów Polski i Niemiec w czwartek w Warszawie - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy Krzysztof Szczerski Frank-Walter Steinmeier Andrzej Duda mniejszości narodowe

Szczyt NATO w Brukseli. Szczerski: oczekujemy, że USA potwierdzą kontynuowanie zaangażowania w Europie

 - Oczekujemy, że na szczycie NATO zostanie wyraźnie podniesiona i potwierdzona kwestia kontytuowania amerykańskiego zaangażowania w bezpieczeństwo Europy, w tym wschodniej flanki NATO - powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  NATO Polityka zagraniczna Polski USA Andrzej Duda wojsko POLSKA polityka Krzysztof Szczerski

W Wilnie o bezpieczeństwie regionu. Na marginesie szczytu spotkanie z Swiatłaną Cichanouską

W Wilnie zakończyło się spotkanie prezydenckich doradców ds. bezpieczeństwa oraz polityki zagranicznej z Polski oraz państw bałtyckich. Polskę reprezentowali szef Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski oraz szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Ministrowie spotkali się również ze Swiatłaną Cichanouską.
Zobacz więcej na temat:  Litwa Krzysztof Szczerski Swiatłana Cichanouska Paweł Soloch

"Ta decyzja pokazuje podwójne standardy w Europie". Szczerski o wyroku TSUE ws. kopalni Turów

Z tego co wiem, polski rząd będzie ze stroną czeską pilnie rozmawiał w tej sprawie - stwierdził w niedzielę rano szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski odnosząc się do decyzji TSUE nakazującej wstrzymanie wydobycia w kopalni węgla brunatnego w Turowie.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Szczerski polityka Trybunał Sprawiedliwości UE węgiel energia