X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Media niezależne: Rosjanie wyszli na ulice, bo pragną sprawiedliwości

25.01.2021 15:55
Rosyjskie społeczeństwo doszło do ściany i opozycja nie ma już drogi odwrotu - napisali dziennikarze "Nowej Gaziety". Podsumowując sobotnią akcję protestacyjną, podkreślili, że ludzie w całej Rosji wyszli na ulice nie tylko ze względu na Aleksieja Nawalnego, ale dlatego, iż pragną sprawiedliwości. Według rosyjskich mediów niezależnych protesty pod hasłem "Uwolnić Nawalnego" odbyły się w ponad 120 miastach.
Audio
  • Według dziennikarzy Nowej Gaziety - Rosjanie wyszli na ulice, bo pragną sprawiedliwości. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Starcia oddziałów prewencji z protestującymi Rosjanami
Starcia oddziałów prewencji z protestującymi RosjanamiPAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

W ocenie dziennikarzy "Nowej Gaziety", Rosjanie protestują, ponieważ nie widzą innego sposobu walki o sprawiedliwość w kraju, w którym nie ma sądów, ani wyborów. Podobnie ocenił ostatnie wydarzenia rosyjski dziennikarz i obrońca praw człowieka Leonid Parfionow. - My nie tylko występujemy w obronie Nawalnego, ale w obronie siebie, swojej obywatelskiej godności, swojego prawa do krytykowania władzy, chociaż ona nam tego zakazuje i o prawo wybierania do organów władzy tych, którzy reprezentują te nasze nastroje - podkreślił rosyjski obrońca praw człowieka.

Dziennik "Nowaja Gazieta" zwrócił uwagę, że społeczeństwo obywatelskie w Rosji doszło do ściany i nie ma już odwrotu. "Otrucie Nawalnego, sąd w komisariacie policyjnym nie mogą być akceptowane przez ludzi mających moralne zasady" - napisał dziennik.


Posłuchaj
00:42 10868044_1.mp3 Rosyjska opozycja zamierza 31 stycznia powtórzyć ogólnokrajowy protest w obronie Aleksieja Nawalnego - napisał w internecie bliski współpracownik polityka Leonid Wołkow. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)

 

"Nowaja Gazieta" podkreśla, że nie mają już drogi odwrotu również funkcjonariusze organów siłowych, którzy uwierzyli w skuteczność "twardego scenariusza", ponieważ ich działania kwalifikują się do rozpatrzenia przez Trybunał Karny w Hadze.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Aleksiej Nawalny Rosja

Kreml lekceważy protesty: wyszło mniej osób, niż głosuje na Putina

24.01.2021 15:02
- Wielu będzie teraz mówić, że na nielegalne akcje wyszło wielu ludzi. Nie, wyszło mało ludzi, a wielu ludzi głosuje na Putina - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Szef MSZ Ukrainy o Nawalnym: wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

25.01.2021 12:51
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem - powiedział o rosyjskim opozycjoniście Aleksieju Nawalnym szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba. Dodał, że Ukraina popiera apele o uwolnienie Nawalnego, ponieważ jest on wrogiem prezydenta Rosji Władimira Putina.

Szef unijnej dyplomacji ma lecieć do Rosji, pomimo sprzeciwu Polski i państw bałtyckich

25.01.2021 15:03
Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell jednak ma lecieć do Rosji z wizytą mimo zastrzeżeń Polski i krajów bałtyckich. Na razie żadnych sankcji wobec reżimu w Moskwie nie będzie. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka dowiedziała się nieoficjalnie, że taki jest wynik dzisiejszej narady unijnych ministrów spraw zagranicznych w Brukseli. Oficjalnie o przebiegu dyskusji na temat Rosji ministrowie z państw członkowskich będą informować po spotkaniu, przed 16.00.