X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ambasador RP w Szwajcarii interweniuje ws. określenia obozu Auschwitz "polskim"

04.02.2021 14:00
Ambasador RP w Szwajcarii Iwona Kozłowska interweniowała w sprawie wykorzystania przez dziennik "Tribune de Geneve" wyrażenia "nazistowski obóz zagłady Auschwitz (Polska)". Dzięki staraniom ambasador, błąd w publikacji został poprawiony.
Auschwitz-Birkenau
Auschwitz-BirkenauShuterstock/brunocoelho

Francuskojęzyczny szwajcarski dziennik „Tribune de Geneve” opublikował 27 stycznia na swoim portalu internetowym artykuł, w którym użyto błędnego i mylącego określenia „nazistowski obóz zagłady Auschwitz (Polska)”. W sprawie interweniowała polska placówka dyplomatyczna w tym kraju.

W nowej, poprawionej po interwencji amb. Kozłowskiej wersji tekstu zastosowano oficjalne nazewnictwo listy światowego dziedzictwa UNESCO ("niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau"), dodając jeszcze objaśnienie genezy obozu, "zaplanowanego, zbudowanego, zorganizowanego i zarządzanego przez niemieckich nazistów".

W opinii ambasador Iwony Kozłowskiej wszyscy ponosimy odpowiedzialność za pamięć historyczną przyszłych pokoleń. Dlatego trzeba promować i popularyzować wiedzę historyczną, na to zawsze musi być czas.

Źródło: Ambasada RP w Szwajcarii

Krzysztof Szczerski i Paweł Soloch rozmawiali z doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa

04.02.2021 07:52
Obronność, energetyka oraz polityka wobec Chin i Rosji - to niektóre tematy poruszone według komunikatu Białego Domu w rozmowie doradcy prezydenta USA Jake'a Sullivana z szefem BBN Pawłem Solochem i sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztofem Szczerskim.

"Nord Stream 2 właśnie wyzionął ducha". Ekspert "Atlantic Council" Anders Aslund o uwięzieniu Nawalnego

04.02.2021 08:04
- W tym tygodniu umarł Nord Stream 2. W obecnej sytuacji nie do pomyślenia jest kontynuacja budowy gazociągu. Zachód powinien nałożyć sankcje na osoby wskazane przez zespół Aleksieja Nawalnego, a wywiady państw zachodnich powinny dotrzeć do miliardów Putina i jego otoczenia, ukrytych na Zachodzie i w rajach podatkowych – mówi portalowi PolskieRado24.pl Anders Aslund, analityk "Atlantic Council". - Obecnie w Rosji jest tylko jeden realny lider opozycji – to jest Aleksiej Nawalny - dodał.