X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosyjskie media podały, że Julia Nawalna wyjechała z Rosji

10.02.2021 15:31
Żona uwięzionego rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, Julia, opuściła Rosję - podała w środę agencja Interfax, powołując się na poinformowane źródło. Według agencji Julia Nawalna odleciała z lotniska Domodiedowo w Moskwie samolotem do Frankfurtu nad Menem.
Audio
  • Julia Nawalny wyjechała z Rosji - podała rosyjska agencja Interfax, powołując się na anonimowe źródła. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Aleksiej Nawalny z żoną w samolocie do Moskwy
Aleksiej Nawalny z żoną w samolocie do MoskwyALEXEI NAVALNY INSTAGRAM

Przyczyny jej wyjazdu nie są jasne. Julia Nawalna nie wypowiadała się na ten temat. Jej prawniczka Swietłana Dawydowa powiedziała mediom, że nie komentuje tych doniesień.

17 stycznia Nawalny został zatrzymany na lotnisku po powrocie z Niemiec, gdzie przechodził leczenie po próbie otrucia bojowym środkiem trującym typu Nowiczok. Julia Nawalna wróciła wówczas z mężem do kraju. 2 lutego sąd w Moskwie nakazał wykonanie wobec opozycjonisty wyroku dwóch lat i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności. Adwokaci Nawalnego odwołują się od tej decyzji.

Wobec większości współpracowników Nawalnego władze wszczęły sprawy karne w związku z demonstracjami w jego obronie, które odbyły się w Rosji 23 stycznia, 31 stycznia i 2 lutego. Szef sieci sztabów Nawalnego w regionach Rosji, Leonid Wołkow, który od dłuższego czasu przebywa za granicą, jest poszukiwany międzynarodowym listem gończym.

Julia Nawalna została zatrzymana w Moskwie podczas styczniowych demonstracji i skazana na grzywnę.

IAR/PAP/dad

Koszalin: Sybiracy upamiętnili 81. rocznicę pierwszej deportacji polskiej ludności w głąb Rosji

10.02.2021 14:47
Zrzeszeni w miejskim kole Związku Sybiraków w Koszalinie upamiętnili w środę 81. rocznicę pierwszej deportacji polskiej ludności w głąb Rosji. Złożyli kwiaty i przed pomnikiem Ofiar Bolszewizmu, a następnie modlili się na mszy w katedrze. 

Szefowa Komisji Europejskiej chwali Polskę za szczepienia przeciw koronawirusowi

10.02.2021 14:00
W pierwszym zdaniu dzisiejszego przemówienia przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wskazała Polskę jako przykład państwa, które najlepiej radzi sobie z procesem szczepień obywateli w całej UE - zwrócił uwagę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Pamięć o Lwowie i dawnych Kresach II Rzeczypospolitej

10.02.2021 13:58
Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich to pozarządowa organizacja społeczno-kulturalna z siedzibą we Wrocławiu, mająca swoje liczne oddziały w kraju. Ważną działalność, promującą problematykę kresową i wspierającą  Polaków we Lwowie, prowadzi Oddział Stołeczny Towarzystwa.