X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosyjskie MSZ nie przedłuży akredytacji korespondentowi TVP

04.05.2021 08:51
Rosyjskie MSZ nie przedłuży dziennikarskiej akredytacji korespondentowi Telewizji Polskiej. Pracujący w Moskwie dziennikarz Tomasz Dawid Jędruchów dowiedział się, że po wygaśnięciu służbowej wizy, nie dostanie kolejnej. Jak dowiedziało się Polskie Radio, jest to odpowiedź Moskwy na decyzję polskich władz, które w marcu wpisały reportera rosyjskiej telewizji państwowej Jewgienij Reszetniewa na listę osób niepożądanych.
Audio
  • Rosyjskie MSZ nie przedłuży akredytacji korespondentowi TVP. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Tomasz Dawid Jędruchów kierował placówką korespondencką Telewizji Polskiej od 2016 roku
Tomasz Dawid Jędruchów kierował placówką korespondencką Telewizji Polskiej od 2016 rokuŹródło fot.: Twitter/ Tomasz Dawid Jędruchów @tdjedruchow

Przedstawiciele kierownictwa służb prasowych rosyjskiego MSZ przekazali korespondentowi Telewizji Polskiej swoją decyzję ustnie. Wiza służbowa Tomasza Jędruchowa wygasa 1 września i najpóźniej tego dnia powinien on opuścić Rosję, w której kierował placówką korespondencką Telewizji Polskiej od 2016 roku.

Decyzja rosyjskiego MSZ jest związana z wpisaniem przez władze Polski reportera rosyjskiej telewizji państwowej na listę osób niepożądanych. Polska dyplomacja w specjalnym komunikacie podała, że obywatel Rosji Jewgienij Reszetniew "przedstawiający się jako reporter rosyjskiej telewizji, prowadził działalność wykraczającą poza ramy pracy dziennikarza".

Według Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Reszetniew "gromadził informacje wykorzystywane do rosyjskich działań przeciwko Polsce, w tym działań o charakterze dezinformacji". Na wniosek szefa SKW reporter rosyjskiej telewizji państwowej został objęty pięcioletnim zakazem wjazdu do Polski i trzyletnim do strefy Schengen.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja dyplomacja

Polscy dyplomaci solidaryzują się z represjonowanymi dziennikarzami na Białorusi

03.05.2021 16:25
"W Światowy Dzień Wolności Prasy solidaryzujemy się z niezależnymi mediami i dziennikarzami na Białorusi, którzy przeszli przez bezprecedensowe represje. Wolność prasy jest podstawową wartością dla społeczeństwa" - napisało Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE na Twitterze.

Wołodymyr Zełenski: dziękuję Polsce za wspieranie Ukrainy na jej drodze do struktur europejskich

04.05.2021 08:42
- Dziękuję Polsce za twarde stanowisko w sprawie integralności terytorialnej Ukrainy oraz za to, że Polska opowiada się za nieuznawaniem aneksji Krymu - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą.