X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polscy dyplomaci solidaryzują się z represjonowanymi dziennikarzami na Białorusi

03.05.2021 16:25
"W Światowy Dzień Wolności Prasy solidaryzujemy się z niezależnymi mediami i dziennikarzami na Białorusi, którzy przeszli przez bezprecedensowe represje. Wolność prasy jest podstawową wartością dla społeczeństwa" - napisało Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE na Twitterze.
Sławny mural Banksyego w wersji wspierającej represjonowanych i protestujących Białorusinów
Sławny mural Banksyego w wersji wspierającej represjonowanych i protestujących BiałorusinówŹródło: Twitter/Poland in the EU

Pod koniec kwietnia sąd apelacyjny w Mińsku pozostawił w mocy wyrok w sprawie dziennikarek telewizji Biełsat Kaciaryny Andrejewej i Darii Czulcowej, skazanych na dwa lata kolonii karnej za prowadzenie relacji z rozpędzenia protestu w białoruskiej stolicy w listopadzie 2020 roku.

18 lutego sąd pierwszej instancji uznał obie dziennikarki za winne organizowania działań naruszających porządek publiczny. Według oskarżenia, dziennikarki „kierowały protestem” i doprowadziły do paraliżu komunikacji publicznej.

Obrońcy praw człowieka uznali obie dziennikarki za więźniów politycznych, żądając ich natychmiastowego zwolnienia.

Na Białorusi dochodziło i dochodzi do zatrzymań także innych dziennikarzy. Na początku kwietnia media informowały, że za karatami ciągle przebywa kilkunastu z nich.


IAR/PAP/dad

Nowojorska Polonia obchodziła Dzień Flagi, Dzień Polonii a także 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03.05.2021 09:25
Nowojorska Polonia obchodziła Dzień Flagi, Dzień Polonii a także 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odprawiane były nabożeństwa za Ojczyznę w Amerykańskiej Częstochowie w Doylestown w stanie Pensylwania i w polskich kościołach w Nowym Jorku.

Prezydent o Konstytucji 3 Maja: nasi przodkowie zdecydowali się na wielką reformę ustrojową

03.05.2021 13:28
Nasi przodkowie chcąc ugruntować wolność i obronić zagrożoną niepodległość zdecydowali się na wielką reformę ustrojową - powiedział o Konstytucji 3 Maja prezydent Andrzej Duda. Konstytucja ta przywołuje do myślenia o wartościach demokratycznych i do ich aktywnej obrony - podkreślił prezydent Litwy Gitanas Nauseda.

Ambasador Niemiec: Konstytucja 3 Maja wielkim osiągnięciem Polski

03.05.2021 15:28
Wszystkim Polkom i Polakom składam najlepsze życzenia z okazji dzisiejszego Święta Konstytucji - napisał w poniedziałek na Twietterze ambasador Niemiec Arndt Freytag von Loringhoven. Dodał, że pierwsza spisana w Europie konstytucja jest wielkim osiągnięciem Polski.