X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

15 maja ruszy kampania profrekwencyjna w ramach Narodowego Programu Szczepień

10.05.2021 14:00
Do szczepień przeciw COVID-19 uprawnionych jest ponad 31 milionów osób. Ponad 11 milionów 600 tysięcy już się w systemie zarejestrowało, czyli albo przyjęli jedną dawkę lub dwie, albo czekają na przyjęcie szczepionki.
Audio
  • Michał Dworczyk, który jest pełnomocnikiem rządu do spraw szczepień przeciw COVID-19, powiedział, że w ciągu kilku tygodni największym wyzwaniem w Programie szczepień będzie przekonanie jak największej liczby Polaków, by się zaszczepili. Dlatego w sobotę ruszy kampania profrekwencyjna [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjnePAP/Piotr Polak

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że 15 maja ruszy nowa kampania profrekwencyjna w ramach Narodowego Programu Szczepień. W Program jak dotąd włączyło się ponad 40 procent dorosłych Polaków.

Michał Dworczyk, który jest pełnomocnikiem rządu do spraw szczepień przeciw COVID-19, powiedział, że w ciągu kilku tygodni największym wyzwaniem w Programie szczepień będzie przekonanie jak największej liczby Polaków, by się zaszczepili. Dlatego w sobotę ruszy kampania profrekwencyjna.  

Michał Dworczyk poinformował, że do szczepień przeciw COVID-19 uprawnionych jest ponad 31 milionów osób. Z nich ponad 11 milionów 600 tysięcy już się w systemie zarejestrowało, czyli albo przyjęli jedną dawkę lub dwie, albo czekają na przyjęcie szczepionki.

Do pięciu tygodni zostaną skrócone odstępy między pierwszą a drugą dawką dwudawkowych szczepionek przeciwko COVID-19 firm Pfizer-BioNTech, Moderna oraz Astra Zeneca. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że zmiany wejdą w życie za tydzień, 17 maja. 

Przeciwko COVID-19 Polacy szczepieni są też jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Michał Dworczyk zapowiedział również, że przyspieszona zostanie możliwość podania szczepionki ozdrowieńcom po COVID-19. Będą mogli ją otrzymać po 30 dniach od otrzymania pozytywnego wyniku testu, a nie po trzech miesiącach - jak obecnie. Ta zmiana również wejdzie w życie 17 maja.

IAR/ks

Szczyt w Porto zakończony bez porozumienia w sprawie uwolnienie produkcji szczepionek

09.05.2021 09:40
Uwolnienie produkcji szczepionek, ochrona miejsc pracy, planowanie wydatków z Funduszu Odbudowy - o tym między innymi rozmawiali podczas nieformalnego szczytu unijnego w Porto przywódcy krajów Wspólnoty

Szef polskiej dyplomacji o wspólnym głosie w polityce zagranicznej

09.05.2021 11:42
Unia Europejska w polityce powinna mówić jednym głosem - to przekaz ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Raua z okazji Dnia Europy.

Polka z Delhi: tutaj jest jak w czasie wojny, można tylko czekać

10.05.2021 09:15
Ludzie koczują przed szpitalami podłączeni do butli z tlenem, aż się zwolni miejsce, albo tam po prostu umierają - mówi Maria Puri, pisarka i tłumaczka.