X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Czeskie MSZ: Polska ambasada w Delhi pomogła zaszczepić naszych pracowników

11.05.2021 16:05
Czeski MSZ poinformował też na Twitterze, że Polska pomogła w ewakuacji członka personelu ambasady czeskiej w Delhi, który miał komplikacje po chorobie Covid-19.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePAP/EPA

Czeskie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało we wtorek, że szczepienia pracowników ambasady czeskiej były wspomagane przez polskich dyplomatów w Delhi. Zostali zaszczepieni preparatami, które nie zostały wyprodukowane w Indiach.

„Zaszczepiono wszystkich zainteresowanych” – poinformowało MSZ. W komunikacie podziękowano stronie polskiej za pomoc. Na początku maja br. rząd podjął decyzję, że zagraniczni dyplomaci w Pradze mogą ubiegać się o szczepienia w Czechach, ale bez skorzystania z prawa do pierwszeństwa w kolejce. Te same zasady dotyczą czeskich dyplomatów za granicą. 

Czeski MSZ poinformował na Twitterze, że Polska pomogła w ewakuacji członka personelu ambasady czeskiej w Delhi, który miał komplikacje po chorobie Covid-19. Jest hospitalizowany w Warszawie.

Według korespondenta czeskiego radia publicznego Martina Dorazina stan 60-letniego dyplomaty jest stabilny i jeszcze we wtorek lub w środę powinien zostać przetransportowany do szpitala w Ostrawie. Regionalna stacja sanitarno-epidemiczna potwierdziła, że przygotowywany jest transport z Polski mężczyzny z paszportem dyplomatycznym.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: koronawirus Indie Czechy

Biały Dom po szczycie B9: Joe Biden za wzmocnieniem siły odstraszania NATO

11.05.2021 09:50
Prezydenci Rumunii Klaus Iohannis i Polski Andrzej Duda na konferencji po szczycie B9, czyli tzw. bukareszteńskiej dziewiątki podkreślali znaczenie obecności na nim prezydenta USA w kontekście wzmacniania bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO

Zbigniew Rau: "W czerwcu sankcje i program wsparcia dla Białorusi, wybór należy do władz"

11.05.2021 09:54
Unia Europejska w przyszłym miesiącu zaproponuje program gospodarczy dla demokratycznej Białorusi i zatwierdzi sankcje wobec reżimu za prześladowanie obywateli

Unia Europejska wznawia negocjacje o wolnym handlu z Indiami

11.05.2021 18:19
Jest zgoda na wznowienie negocjacji o wolnym handlu UE z Indiami. Decyzję podjęli przywódcy 27 krajów w trakcie szczytu w Porto podczas łączenia wideo z premierem Narendrą Modim.