X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Unia Europejska wznawia negocjacje o wolnym handlu z Indiami

11.05.2021 18:19
Jest zgoda na wznowienie negocjacji o wolnym handlu UE z Indiami. Decyzję podjęli przywódcy 27 krajów w trakcie szczytu w Porto podczas łączenia wideo z premierem Narendrą Modim.
Audio
  • Patryk Kugiel, analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, o relacjach Unii Europejskiej z Indiami [POSŁUCHA]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Novikov Aleksey

"Otwieramy nowy rozdział strategicznego partnerstwa Unii z Indiami” - napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

Rokowania w sprawie umowy o handlu i inwestycjach zostały zawieszone w 2013 roku, bo obie strony nie umiały się porozumieć w sprawie zakresu stosowania porozumienia. Jednak obawy związane z rosnącą siłą gospodarczą i polityczną Chin spowodowały, że Unia Europejska i Indie postanowiły pogłębić współpracę i zrównoważyć wpływy Państwa Środka.

Podczas weekendowego wideoszczytu unijni przywódcy zaoferowali też premierowi Indii kolejną pomoc w związku z dramatyczną sytuacją epidemiczną w tym kraju. Do tej pory z pomocą pospieszyło 16 unijnych państw, w tym Polska, a europejskie wsparcie przekroczyło 100 milionów euro.


IAR/PP

Czeskie MSZ: Polska ambasada w Delhi pomogła zaszczepić naszych pracowników

11.05.2021 16:05
Czeski MSZ poinformował też na Twitterze, że Polska pomogła w ewakuacji członka personelu ambasady czeskiej w Delhi, który miał komplikacje po chorobie Covid-19.

USA potępiają ataki rakietowe na Izrael, Polska wzywa do deeskalacji konfliktu

12.05.2021 09:12
Podczas briefingu prasowego w Waszyngtonie rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki wezwała do deeskalacji konfliktu. Powiedziała też, że prezydent Joe Biden jest na bieżąco informowany o sytuacji w regionie

Rosjanie sugerują natychmiastowe odcięcie Polski od gazu

12.05.2021 11:23
Rosyjskie media biją na alarm, że Polska zamierza „przywłaszczyć sobie” część gazociągu Jamał - Europa. Wzywają również Moskwę do bardziej aktywnych działań wyprzedzających, w tym także wstrzymania dostaw gazu.