X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Estonia wzmacnia ochronę granicy z Rosją. Na Litwie dalej zmniejsza się napływ migrantów

12.07.2021 12:59
Estonia w związku z napływem nielegalnych imigrantów na Litwę postanowiła wzmocnić kontrole na swoich granicach. Tymczasem Wilno podało, że ostatniej doby na litewskie terytorium próbowało przedostać się kolejnych 60 uchodźców.
Audio
  • Estonia wzmacnia granice z Rosją. Na Litwie dalej zmniejsza się potok migrantów. Materiał Kamila Zalewskiego (IAR)
Granica litewsko-białoruska
Granica litewsko-białoruskaMinisterstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Litewskiej

Egert Belitšev z estońskiej straży granicznej przyznał, że na granicy z Rosją jest spokojnie, ale informacje docierające z Litwy budzą niepokój mieszkańców pogranicza. - Nie wierzymy, że u nas może powtórzyć się litewsko-białoruski scenariusz, ale na wszelki wypadek podjęliśmy już kroki, gdyby miało dojść u nas do podobnej sytuacji - powiedział cytowany przez agencję BNS Belitšev. Dodał, że Estonia zamierza udoskonalić infrastrukturę na granicy.

Tymczasem dobowy napływ migrantów na Litwę od kilku dni jest niższy. W czasie weekendu granicę próbowało sforsować 155 osób. Tydzień wcześniej ich ilość była trzykrotnie wyższa. Mimo to, uchodźcy budzą niepokój mieszkańców. Wczoraj w pobliżu litewsko-białoruskiej granicy w okolicach Druskiennik protestowało około 150 osób. Organizatorzy wskazywali, że w ten sposób chcą wyrazić niezadowolenie z działań jakie w kwestii nielegalnej migracji podjęły władze w Wilnie. Szef MSZ Litwy Gabrielius Landsbergis zapowiedział, że na dzisiejszym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej, zaproponuje nowe sankcje wobec Białorusi za jej rolę w podsycaniu kryzysu migracyjnego.

Wilno oskarżyło Mińsk o prowadzenie wojny hybrydowej przeciwko Litwie. W tym roku z Białorusi na Litwę próbowało przedostać się ponad 1600 nielegalnych migrantów, to 20-krotnie więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem.

IAR/dad

Badanie: połowa pracowników z Ukrainy spędza w Polsce maksymalnie trzy miesiące

12.07.2021 10:15
Połowa Ukraińców spędza w Polsce maksymalnie trzy miesiące, a niemal co trzeci przyjeżdża na pół roku - wynika z "Barometru Polskiego Rynku Pracy" Personnel Service. Dodano, że konsekwencją jest zatrudniania pracowników z Ukrainy na niższym szczeblu.

UE przedłużyła sankcje gospodarcze wobec Rosji za agresję na Ukrainę

12.07.2021 12:34
Unia Europejska przedłużyła sankcje gospodarcze nałożone na Rosję za agresję na Ukrainę w 2014 roku. Poinformowali o tym brukselską korespondentkę Polskiego Radia Beatę Płomecką unijni dyplomaci. Restrykcje, które wygasają pod koniec lipca będą obowiązywać co najmniej do końca stycznia. Decyzję podjęli ministrowie spraw zagranicznych państw członkowskich na spotkaniu w Brukseli.