X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska wysyła pomoc humanitarną na Litwę w związku kryzysem migracyjnym

22.07.2021 16:53
Polska pomoc humanitarna dotarła w czwartek na Litwę. Jest to pilna odpowiedź naszego kraju na zgłoszone przez Wilno zapotrzebowanie pomocowe w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. Związane jest ono ze znacznym napływem na Litwę nielegalnych migrantów.
Polska pomoc humanitarna dotarła na Litwę.
Polska pomoc humanitarna dotarła na Litwę.Źródło: Twitter/ PL in Lithuania @PLinLithuania

Konwój z pomocą humanitarną przygotowany został przez Rządową Agencją Rezerw Strategicznych. Wartość przysłanych rzeczy to około 740 tysięcy złotych. W skład transportu wchodzi m.in. kilkadziesiąt namiotów, ponad tysiąc koców, sześć generatorów i systemy grzewcze na paliwo.


Posłuchaj
00:51 11205388_1.mp3 Polska pomoc humanitarna dotarła na Litwę. Materiał Kamila Zalewskiego

 

Chargé d'affaires Polski na Litwie Anna Kozłowska-Słupek powiedziała, że drugi konwój przygotowany przez ministerstwo obrony narodowej, ma dotrzeć do Wilna jutro. Jak zaznaczyła, jest to tylko część wsparcia. Polska udzieli też pomocy w ramach unijnej agencji ds. ochrony granic Frontex. - Trzydziestu dodatkowych funkcjonariuszy będzie wspierało ochronę granicy Litwy z Białorusią. Zostanie też przekazany dodatkowy pojazd patrolowy" - dodała Anna Kozłowska-Słupek. "Stoimy ramię w ramię, nie tylko jako sąsiedzi i partnerzy, ale też jako przyjaciele Litwy" - powiedziała dyplomatka. Wiceminister spraw wewnętrznych Arnoldas Abramavicius zaznaczył, że relacje z polskim MSW zostały nawiązane, gdy tylko wybuchł kryzys migracyjny. "To zrozumiałe, że ta współpraca przerodziła się w to wsparcie -- powiedział.

Litewskie władze uważają, że za przerzutem ludzi przez litewską granicę stoi reżim Łukaszenki. Ostatniej doby litewskie służby zatrzymały 110 osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. Od stycznia zatrzymano już ponad 2300 imigrantów. Większość z nich to obywatele państw Bliskiego Wschodu. W całym 2020 roku litewskie służby zatrzymały 81 osób, które chciały dostać się na Litwę.


IAR/PAP/dad

Archeolodzy poszukują zaginionych megalitów Wielkopolski

22.07.2021 09:10
Pierwsze monumentalne grobowce megalityczne sprzed kilku tysięcy odkryto w Wielkopolsce dopiero w XXI w. Zdaniem archeologów jest ich jednak zdecydowanie więcej, dlatego rozpoczęli ich poszukiwania. Pierwsze wyniki są obiecujące.

MSZ Polski i Ukrainy wzywają USA i Niemcy do znalezienia rozwiązania kryzysu bezpieczeństwa

22.07.2021 09:42
Wzywamy USA i Niemcy do podjęcia kroków w celu znalezienia adekwatnej odpowiedzi na rodzący się kryzys bezpieczeństwa w naszym regionie, którego jedynym beneficjentem jest Rosja - głosi wspólne stanowisko MSZ Polski i Ukrainy w sprawie gazociągu Nord Stream 2.