X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: gazeta "Nasza Niwa" wznowiła dostęp do strony internetowej

29.07.2021 11:07
Strona internetowa najstarszej białoruskojęzycznej gazety "Nasza Niwa" jest znów dostępna. Przez trzy tygodnie strona była zablokowana na podstawie decyzji białoruskiego ministerstwa informacji. "Nasza Niwa" jest najważniejszą gazetą dla środowisk odrodzenia narodowego Białorusi.
Audio
  • Białoruś: gazeta "Nasza Niwa" wznowiła dostęp do strony internetowej. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneShutterstock.com/GaudiLab

Dostęp do "Naszej Niwy" został odnowiony pod międzynarodową domeną internetową "com". Wcześniej gazeta była dostępna głównie pod białoruską domeną narodową "by". 8 lipca w redakcji gazety i mieszkaniach czołowych jej dziennikarzy odbyły się rewizje. Po tym dostęp do jej strony internetowej został zablokowany. Czworo pracowników wydania zostało zatrzymanych.

Dwóch redaktorów: Jahor Marcinowicz i Andrej Skurko, nadal przebywa w areszcie. Według nieoficjalnych informacji, Andrej Skurko chory na cukrzycę został umieszczony w pomieszczeniu medycznym aresztu . Wykryto u niego również zapalenie płuc, co jest prawdopodobnie związane z zakażeniem koronawirusem.

Kierownictu gazety zarzuca się, że wynajmując mieszkanie na potrzeby redakcji płaciło za usługi komunalne według taryfy dla osoby fizycznej, a nie prawnej. Tym samym w ciągu czterech lat wynajmu miało dopłacić służbom komunalnym 3 i pół tysiąca rubli, czyli około 5 tysięcy zlotych. Dziennikarzom grozi do 5 lat więzienia.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś

Białoruskie władze kontynuują represje wobec polskiej mniejszości

28.07.2021 14:30
W ostatnich dniach białoruskie sądy zdecydowały, że Andrzej Poczobut nie może opuścić aresztu, a telewizja Biełsat ma charakter ekstremistyczny.

MSZ: w rok od powstania Trójkąt Lubelski stał się rozpoznawalnym formatem współpracy Polski, Litwy i Ukrainy

28.07.2021 13:37
W rok od powstania Trójkąt Lubelski stał się rozpoznawalnym formatem współpracy Polski, Litwy i Ukrainy; jego celem jest wsparcie rozwoju i bezpieczeństwa regionu, przy nawiązaniu do wspólnego dziedzictwa historycznego trzech narodów - podkreśliło w środę na Twitterze MSZ.

Na Zamku Królewskim wystąpi Wolny Chór z Białorusi

29.07.2021 08:55
W czwartek o 18.30 w ramach Ogrodów Muzycznych na dziedzińcu Zamku Królewskiego wystąpi Wolny Chór z Białorusi. Artyści wykonują historyczne hymny Białorusinów, odwołują się do najlepszych tradycji patriotycznych. To największy występ chóru w Europie.