X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

MSZ: w rok od powstania Trójkąt Lubelski stał się rozpoznawalnym formatem współpracy Polski, Litwy i Ukrainy

28.07.2021 13:37
W rok od powstania Trójkąt Lubelski stał się rozpoznawalnym formatem współpracy Polski, Litwy i Ukrainy; jego celem jest wsparcie rozwoju i bezpieczeństwa regionu, przy nawiązaniu do wspólnego dziedzictwa historycznego trzech narodów - podkreśliło w środę na Twitterze MSZ.
Od lewej: Zbigniew Rau, Gabrielius Landsbergis, Dmytro Kuleba
Od lewej: Zbigniew Rau, Gabrielius Landsbergis, Dmytro KulebaTymon Markowski/MSZ

Do wpisu dołączono nagranie, w którym pierwszą rocznicę funkcjonowania Trójkąta Lubelskiego podsumowali ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy.

Szef polskiego MSZ Zbigniew Rau podkreślił, że celem stworzonego w zeszłym roku przez Polskę, Litwę i Ukrainę Trójkąta Lubelskiego jest wzmocnienie współpracy w kształtowaniu polityki, w gospodarce i obszarze bezpieczeństwa. "Chcemy angażować nie tylko polityków i urzędników, ale także naukowców, studentów i przedstawicieli think tanków. Wszystkich tych, którzy chcą, aby nasze narody włączyły się w inicjatywy na rzecz rozwoju Europy" - powiedział Rau. 

Szef MSZ Litwy Gabrielius Landsbergis podkreślił, że Litwę, Polskę i Ukrainę łączy pamięć historyczna. "Wspólna walka trzech narodów o wolność w dużej mierze determinuje naszą bliskość i umiejętność wzajemnego zrozumienia" - powiedział. Landsbergis zaznaczył, że zdolność krajów Trójkąta Lubelskiego do działania w jedności pomaga w dalszym wzmacnianiu współpracy regionalnej a zarazem w zajęciu się geopolitycznymi wyzwaniami dla przyszłości Europy, "zwłaszcza w odniesieniu do zagrożeń dla demokracji ze strony sąsiednich agresywnych państw". 

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba podkreślił, że rok temu w Lublinie stworzyli Trójkąt Lubelski, aby zbliżyć trzech ważnych sojuszników - Ukrainę, Polskę i Litwę. "Regionalne sojusze wzmacniają nasze bezpieczeństwo. Połączyliśmy siły, aby zapewnić wolność, bezpieczeństwo i dobrobyt naszych narodów" - powiedział Kułeba. 

Trójkąt Lubelski jest formatem współpracy trójstronnej między Polską, Litwą i Ukrainą. Powołany został w 2020 roku, a jego celem jest pogłębianie współpracy politycznej, ekonomicznej i społecznej tych państw oraz wspieranie euroatlantyckich dążeń Ukrainy.


PAP/dad

Polscy maturzyści z Litwy zatańczyli poloneza w sercu Wilna

28.07.2021 08:19
Maturzyści ze szkół polskich na Litwie zatańczyli na Placu Katedralnym w Wilnie poloneza. W ten sposób uczcili zakończenie szkoły. Jest to też okazja do zamanifestowania swojej narodowości i przywiązania do polskości. W sercu litewskiej stolicy można było podziwiać ponad sto par z siedmiu szkół.

Niemieccy politycy dziękują za polską pomoc po powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii

28.07.2021 10:45
Niemieccy politycy podziękowali Polsce za wsparcie okazane w związku z powodzią w landzie Nadrenia Północna-Westfalia. We wtorek polscy strażacy przywieźli do miejscowości Kreuzau 164 urządzenia przeznaczone do osuszania zalanych budynków.

Anglia: rząd ułatwi wjazd zaszczepionym, m.in. z Polski

28.07.2021 11:49
Podróż z Polski do Anglii niedługo ma być łatwiejsza - donoszą brytyjskie media. Rząd chce znieść obowiązek kwarantanny dla zaszczepionych na terenie Unii Europejskiej. Dziś na uniknięcie izolacji pozwala tylko przyjęcie zastrzyku oferowanego przez brytyjską służbę zdrowia.