X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Uganda: Polacy pomagają walczyć z COVID-19

31.07.2021 13:33
Kolejna grupa polskich ratowników jest w drodze do Ugandy. To lekarze z Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Od dwóch tygodni grupa pomaga miejscowym lekarzom w walce z pandemią COVID-19. Teraz na miejsce zostali wysłani kolejni Polacy.
Polscy ratownicy pracują w Ugandzie.
Polscy ratownicy pracują w Ugandzie. Fundacja PCPM

Grupa polskich medyków zajmuje się leczeniem chorych w miejscowości Entebe, niedaleko stolicy Ugandy. Zespół PCPM buduje też oddział intensywnej terapii w miejscowym szpitalu. "Oddział jest w trakcie organizowania. Będzie najpewniej 14-łóżkowy. Będziemy też szkolić kadrę medyczną: lekarzy i pielęgniarki z procedur intensywnej terapii, które w Afryce dopiero raczkują" - mówi doktor Agnieszka Racka z zespołu PCPM.

Polska grupa poleciała na miejsce na prośbę Światowej Organizacji Zdrowia. Władze Ugandy poprosiły WHO o pomoc, gdy sytuacja w kraju stała się poważna. - 95 procent próbek, które otrzymujemy to testy zawierające wariant koronawirusa Delta - mówi Mark John Kasumba z ugandyjskiego ministerstwa zdrowia.

Afryka jest obecnie kontynentem, na którym koronawirus w wariancie Delta rozprzestrzenia się najszybciej. Według WHO, w ciągu ostatniego miesiąca liczba ofiar śmiertelnych na kontynencie zwiększyła się o 80 procent.

Uganda jest siódmą misją Zespołu Ratunkowego PCPM od początku pandemii koronawirusa. W ostatnich miesiącach Polacy pomagali w walce z pandemią we Włoszech, w Libanie, Etiopii czy w Tadżykistanie.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: polska pomoc Uganda

Kolejna edycja kampanii BohaterON. Organizatorzy zachęcają do wysyłania kartek z życzeniami do powstańców

31.07.2021 10:00
Przed 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego po raz kolejny organizatorzy kampanii zachęcają do wysyłania kartek z życzeniami do powstańców. 

Amerykańscy prokuratorzy federalni na celowniku rosyjskich hakerów

31.07.2021 08:59
Rosyjscy hakerzy, w ramach zakrojonej na szeroką skalę kampanii cyberszpiegostwa, włamali się w ub. r. do skrzynek mailowych szeregu znanych prokuratorów federalnych - poinformował w piątek resort sprawiedliwości USA.

Stacjonujący w Polsce żołnierze NATO odwiedzą m. in. Muzeum Powstania Warszawskiego

31.07.2021 12:47
Stacjonujący w Polsce żołnierze państw NATO odwiedzą ważne dla naszego kraju miejsca pamięci. To inicjatywa Polskiej Fundacji Narodowej w ramach projektu "Zwiastun".