X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś opuszczają Rosjanie, którzy uczestniczyli w manewrach Zapad 2021

16.09.2021 12:07
Zakończyły się trwające tydzień rosyjsko-białoruskie manewry Zapad 2021. Na Białorusi odbywały się głównie na poligonach w obwodzie brzeskim blisko granic Polski i Ukrainy.
Audio
  • Białoruś opuszczają Rosjanie, którzy uczestniczyli w manewrach [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY HANDOUT

Wojska rosyjskie biorące udział we wspólnych ćwiczeniach zaczęły wracać z Białorusi do punktów stałego rozmieszczenia w Federacji Rosyjskiej. Zakończyły się trwające tydzień rosyjsko-białoruskie manewry Zapad 2021. Na Białorusi odbywały się głównie na poligonach w obwodzie brzeskim blisko granic Polski i Ukrainy. 

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że formacje wojsk pancernych i powietrznodesantowych przemieszczają się w kierunku dworców kolejowych i lotnisk. Sprzęt lotniczy natomiast zaczęto przygotowywać do lotów na lotniska w Federacji Rosyjskiej. Pierwsze składy pociągów wojskowych są już w drodze. W manewrach Zapad 2021 na Białorusi uczestniczyło prawie 13 tysięcy żołnierzy, w tym 2,5 tysiąca z Rosji. 

Białoruski resort obrony poinformował tymczasem że jutro odbędzie się ceremonia zakończenia ćwiczeń. Komentatorzy zwrócili uwagę na to, że najlepsi żołnierze biorący udział w manewrach zostaną nagrodzeni na poligonie Obóz Lesnouski pod Baranowiczami 17 września, w rocznicę agresji Związku Radzieckiego wobec Polski w 1939 roku. Zgodnie z decyzją władz w Mińsku jutro Białoruś będzie po raz pierwszy obchodzić nowe święto - Dzień Jedności Narodowej.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Zapad 2021 Rosja Białoruś

Szymon Szynkowski vel Sęk: coraz bliżej powstania pomnika polskich ofiar II wojny światowej w Berlinie

16.09.2021 08:43
"Liczymy, że pierwsze prace ruszą w połowie nowej kadencji Bundestagu" - poinformował na konferencji prasowej wiceszef polskiej dyplomacji Szymon Szynkowski vel Sęk.

Prezydent o Unii Europejskiej na XVI Spotkaniu Grupy Arraiolos w Rzymie

16.09.2021 08:59
Unia Europejska to zawsze wspólnota państw narodowych - powiedział w Rzymie prezydent Andrzej Duda. Polska delegacja powróciła z dwudniowej wizyty we Włoszech.

Parlament Europejski ostro krytykuje władze na Kremlu

16.09.2021 11:15
PE wskazuje też na udział Rosji w podsycaniu przez Białoruś kryzysu migracyjnego. Deputowani przyjęli rezolucję autorstwa litewskiego europosła z grupy chadeków Andriusa Kubiliusa.