X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szymon Szynkowski vel Sęk: coraz bliżej powstania pomnika polskich ofiar II wojny światowej w Berlinie

16.09.2021 08:43
"Liczymy, że pierwsze prace ruszą w połowie nowej kadencji Bundestagu" - poinformował na konferencji prasowej wiceszef polskiej dyplomacji Szymon Szynkowski vel Sęk.
Audio
  • Liczymy na dalsze szybkie powyborcze decyzje naszych sąsiadów - powiedział wiceszef MSZ, Szymon Szynkowski vel Sęk [posłuchaj]
  • "Liczymy, że pierwsze prace ruszą w połowie nowej kadencji Bundestagu" - poinformował na konferencji prasowej wiceszef polskiej dyplomacji Szymon Szynkowski vel Sęk. Relacja Michała Fedusio [posłuchaj]
Szymon Szynkowski vel Sęk
Szymon Szynkowski vel SękPAP/Radek Pietruszka

Pierwszy etap konsultacji na temat powołania miejsca pamięci polskich ofiar podsumowywał dziś minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas.

Szymon Szynkowski vel Sęk przypomniał, że nad formą i kształtem upamiętnienia pracuje zespół ekspercki złożony m.in. z polskich historyków. W centrum pamięci zaplanowano utworzenie wystawy stałej i wystaw czasowych prezentujących skutki ataku Niemiec na Polskę w 1939 roku. Liczymy na dalsze szybkie powyborcze decyzje naszych sąsiadów - dodał wiceszef MSZ. 

Idea budowy pomnika oraz centrum pamięci w Berlinie spotkały się z akceptacją większości opcji politycznych w Bundestagu. Ekspercka komisja omawiająca koncepcję upamiętnienia spotyka się co miesiąc w Warszawie i Berlinie.

Wiceminister spraw zagranicznych wyraził nadzieję, że wypracowane rozwiązania spotkają się z akceptacją przedstawicieli obydwu stron. 

Niemiecki Bundestag opowiedział się za budową miejsc pamięci poświęconych polskim ofiarom II wojny światowej pod koniec października ubiegłego roku.

IAR/ks

Wybory w Rosji. Nawalny opublikował listę popieranych kandydatów do parlamentu

15.09.2021 14:05
Współpracownicy Aleksieja Nawalnego opublikowali listę kandydatów do Dumy Państwowej, których powinni poprzeć Rosjanie. Wymyślone przez opozycjonistę tak zwane "mądre głosowanie" polega utrudnieniu zdobycia mandatów jak największej liczbie polityków wystawionych przez rządzącą partię Jedna Rosja i wprowadzeniu na ich miejsce osób z innych partii, które w wielu kwestiach mają inne zdanie niż Kreml.

Polscy europosłowie podzieleni w ocenie orędzia szefowej Komisji Europejskiej o stanie Unii

15.09.2021 14:25
Europosłowie z Polski wyrażali w środę w Parlamencie Europejskim odmienne opinie na temat orędzia przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen o stanie UE. Zdaniem Beaty Szydło z PiS w Unii panuje bałagan. Z kolei Andrzej Halicki z PO wzywał do zwiększania współpracy w ramach Wspólnoty.

Prezydent o Unii Europejskiej na XVI Spotkaniu Grupy Arraiolos w Rzymie

16.09.2021 08:59
Unia Europejska to zawsze wspólnota państw narodowych - powiedział w Rzymie prezydent Andrzej Duda. Polska delegacja powróciła z dwudniowej wizyty we Włoszech.