X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

ABW zatrzymała obywatela Polski. Przedstawiono mu zarzut szpiegostwa na rzecz Białorusi

13.10.2021 10:44
ABW zatrzymała obywatela Polski podejrzanego o szpiegostwo na rzecz białoruskiego wywiadu - poinformował w środę rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Zatrzymany mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.
Funkcjonariusze ABW
Funkcjonariusze ABWabw.gov.pl

W komunikacie Żaryn podkreślił, że śledztwo w tej sprawie prowadzi ABW pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Warszawie. "Zatrzymany przez ABW mężczyzna to obywatel Polski. Przedstawiono mu zarzut szpiegostwa (art.130 kk) na rzecz białoruskiego wywiadu KDB. Zatrzymany mężczyzna od 1981 r. pełnił służbę w ZOMO, a następnie w Milicji Obywatelskiej i Policji do roku 1999 r. Służbę zakończył 20 lat temu, jako oficer Straży Granicznej w stopniu porucznika w 2001 r." - czytamy w komunikacie rzecznika.

Jak dodano, podejrzany w poniedziałek został aresztowany na 3 miesiące.

Z kolei na konferencji prasowej Żaryn dodał, że niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie, stąd nie może przekazać dalszych informacji.

PAP/dad

Zobacz więcej na temat: ABW Stanisław Żaryn szpieg

Polska w TSUE. Rozprawa potwierdziła zastrzeżenia w sprawie mechanizmu warunkowości

12.10.2021 14:45
Rozprawa w unijnym Trybunale Sprawiedliwości dotycząca przepisów uzależniających wypłatę funduszy od kwestii praworządnościowych potwierdziła zastrzeżenia Polski - tak uważa pełnomocnik rządu Bogusław Majczyna. Wczoraj i dziś w Trybunale w Luksemburgu zorganizowano rozprawę dotyczącą zaskarżonych przez Polskę i Węgrów przepisów. 

Ambasador RP pogratulował Nobla szefowi "Nowej Gaziety"

12.10.2021 16:30
Ambasador RP w Moskwie Krzysztof Krajewski pogratulował Pokojowej Nagrody Nobla Dmitrijowi Muratowowi, redaktorowi rosyjskiej "Nowej Gaziety". Dyplomata podczas spotkania z Muratowem podziękował za działalność tej niezależnej gazety.

Poczta Polska będzie obsługiwać dostawy w Amazon Prime

12.10.2021 17:35
Poczta Polska znalazła się w gronie przewoźników obsługujących usługę dostawy Amazon Prime, którą będą realizować kurierzy Pocztexu - poinformowała poczta we wtorkowym komunikacie.

REDAKCJA POLSKA Aktualności 12 października godz. 17:30

12.10.2021 17:30