X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Swiatłana Cichanouska: Unia Europejska powinna w sprawie migrantów wspierać Polskę

21.11.2021 08:30
Przywódczyni białoruskiej opozycji, która schroniła się na Litwie, udzieliła wywiadu turyńskiemu dziennikowi „La Stampa”
Audio
  • Cichanaouska: UE powinna wesprzeć Polskę [posłuchaj]
Swiatłana Cichanouska
Swiatłana CichanouskaPAP/EPA/Andreas Gora / POOL

Swiatłana Cichanouska powiedziała, że Unia Europejska powinna w sprawie migrantów wspierać Polskę, a nie oskarżać. 

Swiatłana Cichanouska powiedziała, że białoruski reżim wykorzystuje migrantów jako narzędzia polityki zagranicznej. Podkreśliła, że ludzkiego życia nie można używać jako broni. Zwróciła uwagę na to, że w konflikcie sprowokowanym przez Łukaszenkę Polska jedynie broni swoich granic, a równocześnie granic Unii Europejskiej. Jej zdaniem, migranci chcą się dostać do Niemiec, a nie do Polski. 

Swiatłana Cichanouska powiedziała, że Polska chce otoczyć migrantów opieką, ale nie chce być szantażowana przez Łukaszenkę. Tymczasem on, za wszelką cenę chciałby być traktowany jako partner do rozmów. Białoruska opozycjonistka dodała, że nia posiada dowodów na to, że za tym konfliktem stoi Moskwa, ale jest przekonana, że Rosja wykorzystuje go do swoich celów. Rosji i Białorusi zależy bowiem na rozbiciu i podzieleniu Zachodu.

IAR/ks

Ofensywa dyplomatyczna w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej

20.11.2021 11:38
Rzecznik rządu Piotr Mueller zapowiedział, że premier Mateusz Morawiecki jeszcze w weekend odwiedzi Litwę, Łotwę i Estonię. Szef rządu spotka się z premierami tych krajów.

Paweł Jabłoński: Polska chce zatrzymać napływ migrantów na Białoruś

20.11.2021 15:10
Polska dyplomacja chce zablokować napływ migrantów na Białoruś, powiedział wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Podkreślił, że choć udało się zamknąć część szlaków migracyjnych, to białoruskie władze szukają nowych

Piotr Naimski: uruchomienie gazociągu Baltic Pipe uniezależni nas od Rosji

20.11.2021 21:22
Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski powiedział, że uruchomienie gazociągu Baltic Pipe uniezależni nas od Rosji. Tym samym - jak podkreślił - poprawi pozycję naszego kraju na arenie międzynarodowej.