X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosyjskie wojska zauważono na Białorusi w pobliżu granicy ukraińskiej

20.01.2022 11:45
Rosyjskie żołnierze jadą na Białoruś, gdzie wezmą udział w manewrach - napisał portal Meduza. Dziennikarze portalu podkreślili, że rosyjskie jednostki zauważono około 40 kilometrów od ukraińskiej granicy. Część zachodnich i rosyjskich analityków ostrzega, że na przełomie stycznia i lutego Moskwa może zaatakować Ukrainę. Stany Zjednoczone i NATO zapowiedziały nałożenie na Rosję dotkliwych sankcji. Kreml odpowiada, że nie zamierza na nikogo napadać.
Audio
  • Rosyjskie wojska zauważono na Białorusi w pobliżu granicy ukraińskiej. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Rosyjskie pojazdy na zdjęciu satelitarnym
Rosyjskie pojazdy na zdjęciu satelitarnymPAP/EPA/MAXAR TECHNOLOGIES HANDOUT

Według agencji Interfax, pierwsze oddziały rosyjskiej armii dotarły na Białoruś, gdzie wezmą udział w sprawdzianie gotowości bojowej wspólnych sił szybkiego reagowania Państwa Związkowego. W pierwszej kolejności na Białoruś wysłano żołnierzy ze Wschodniego Okręgu Wojskowego. Przerzut rosyjskich sił ma potrwać do 9 lutego.

Od 10 do 20 lutego mają trwać wspólne rosyjsko - białoruskie manewry. Wcześniej portal analityczny Conflict Intelligence Team napisał, że rosyjskie wojska zauważono w obwodzie mohylewskim, około 40 kilometrów od granicy z Ukrainą. Analitycy portalu przypomnieli, że w tym rejonie nie ma poligonów, na których miałyby według zgłoszenia odbywać się ćwiczenia.


IAR/dad

Minister obrony narodowej rozmawiał z sekretarzem stanu USA i szefem NATO. Tematem - Ukraina

20.01.2022 09:25
Minister obrony Mariusz Błaszczak, w zastępstwie Zbigniewa Raua, rozmawiał telefonicznie z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem i sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem - podało w środę MSZ. Tematem rozmowy była napięta sytuacja wokół Ukrainy. Poza sekretarzem stanu USA i sekretarzem generalnym NATO w rozmowie uczestniczył także wysoki przedstawiciel ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Unii Europejskiej Josep Borrell.

Huta Stalowa Wola gotowa do produkcji systemów wieżowych dla Rosomaków

20.01.2022 10:15
Huta Stalowa Wola jest gotowa do seryjnej produkcji zdalnie sterowanych systemów wieżowych kaliber 30 mm. Uzbrojenie będzie montowane w najbliższej przyszłości na kołowych transporterach opancerzonych Rosomak.