X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Brytyjczycy rozważają wysłanie dodatkowych sił do Polski i krajów bałtyckich

21.01.2022 13:51
Brytyjczycy rozważają wysłanie dodatkowych sił do Polski i krajów bałtyckich - donosi Times. Szefowa MSZ po raz kolejny ostrzega Kreml przed ewentualnym atakiem na Ukrainę.
Audio
  • Brytyjczycy rozważają wysłanie dodatkowych sił do Polski i krajów bałtyckich. Materiał Adama Dąbrowskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFot.: Pixabay/DariuszSankowski

Chodzi o setki dodatkowych żołnierzy w Polsce oraz Litwie, Łotwie i Estonii. "Gdyby rosyjskie wojska znalazły się na progu sojusznika NATO, te siły mogłyby zostać szybko uruchomione" - deklaruje rozmówca Timesa. Według źródeł gazety Londyn ma rozważać opcje wzmocnienia obecności na wschodzie po podobnym kroku NATO.

- Moskwa marzy o odtworzeniu ZSRR - ostrzega tymczasem szefowa brytyjskiego MSZ, Liz Truss. - Inwazja skończy się gąszczem problemów. Wiemy to na podstawie wojny sowiecko-afgańskiej i konfliktu w Czeczenii - zadeklarowała polityk.

Niepokój wyraża szef komisji obrony w Izbie Gmin. - Wszystko jest gotowe, atak to kwestia najbliższego czasu, zachód sprawia wrażenie słabego - ostrzegał w BBC Thobias Elwood. Dodał jednak, że wiąże nadzieje z ostatnią mobilizacją państw NATO, choć ostrzega, że nastąpiła późno.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina Wielka Brytania wojsko

Rosja chce wyprowadzenia wojsk NATO z państw przyjętych po 1997

21.01.2022 11:42
Rosja chce wyprowadzenia wojsk NATO z państw, które zostały przyjęte do Sojuszu po 1997r. - można przeczytać na stronie rosyjskiego MSZ. Resort opublikował odpowiedzi ministra Siergieja Ławrowa na pisemne pytania dziennikarzy. 

Prezydent Zełenski: jestem wdzięczny polskiemu narodowi i prezydentowi Dudzie za wsparcie

21.01.2022 12:40
Wołodymyr Zełenski wyraził naszemu krajowi wdzięczność za wsparcie. Ukraiński prezydent przebywa w Wiśle, gdzie spotyka się z Andrzejem Dudą. Tematem rozmów jest przede wszystkim zagrożenie ze strony Rosji.