X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Połowa Ukraińców uważa za realne zagrożenie rosyjską agresją

24.01.2022 14:47
Połowa Ukraińców uważa za realne zagrożenie rosyjską agresją. Zdaniem sporej grupy do rosyjskiej inwazji nie dojdzie. Badania opinii publicznej dotyczące tej kwestii przeprowadził Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii.
Audio
  • Połowa Ukraińców uważa za realne zagrożenie rosyjską agresją. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Francuski dziennik o nastrojach na Ukrainie: nad Kijowem wisi kremlowski miecz Damoklesa
Francuski dziennik o nastrojach na Ukrainie: nad Kijowem wisi kremlowski miecz DamoklesaGorlov-KV/Shutterstock

Na pytanie, czy koncentracja wojsk rosyjskich stwarza realne zagrożenie inwazji ze strony Rosji, 48 procent Ukraińców odpowiedziało, że tak. Przeciwnego zdania jest 39 procent. Bardzo podobne wyniki uzyskano przed miesiącem.

Jak podkreśla Anton Hruszecki z Kijowskiego Międzynarodowego Instytutu Socjologii, mimo zalewu niepokojących informacji duża grupa Ukraińców nie wierzy w możliwość rosyjskiej agresji. Jak dodaje, wiele osób nie wierzy, że Rosja może się zdecydować na taki krok, spora grupa traktuje to jako kolejną prowokację.

Jednocześnie 56 procent badanych uważa za niedostateczne działania ukraińskich władz w kierunku zapobieżenia rosyjskiej inwazji.

IAR/dad

Widmo rosyjskiej inwazji. Paweł Soloch: rozmawiamy z Ukrainą o dostawach broni

24.01.2022 12:13
Ukraińcy nie oczekują dziś pojawienia się dodatkowych żołnierzy z innych krajów - mówi w poniedziałkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej" szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

NATO wyśle dodatkowe okręty i myśliwce w celu wzmocnienia Europy Wschodniej. Jest decyzja

24.01.2022 12:26
Kraje NATO wysyłają dodatkowe okręty i myśliwce do Europy Wschodniej, wzmacniając odstraszanie i obronę w miarę, jak Rosja kontynuuje rozbudowę wojsk na Ukrainie i wokół niej - poinformowała w poniedziałek Kwatera Główna NATO.

UE zagroziła Rosji surowymi sankcjami gospodarczymi za kolejną inwazję na Ukrainę

24.01.2022 14:36
Unia Europejska zagroziła Rosji surowymi sankcjami gospodarczymi za kolejną inwazję na Ukrainę. Wspólne oświadczenie zaakceptowali ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów na spotkaniu w Brukseli. Podkreślili, że w sprawie europejskiego bezpieczeństwa nie ma miejsca na strefy wpływów.