X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

UE zagroziła Rosji surowymi sankcjami gospodarczymi za kolejną inwazję na Ukrainę

24.01.2022 14:36
Unia Europejska zagroziła Rosji surowymi sankcjami gospodarczymi za kolejną inwazję na Ukrainę. Wspólne oświadczenie zaakceptowali ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów na spotkaniu w Brukseli. Podkreślili, że w sprawie europejskiego bezpieczeństwa nie ma miejsca na strefy wpływów.
Audio
  • UE zagroziła Rosji surowymi sankcjami gospodarczymi za kolejną inwazję na Ukrainę. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Wspólne oświadczenie ws. sankcji zaakceptowali ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów UE
Wspólne oświadczenie ws. sankcji zaakceptowali ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów UEsymbiot/shutterstock

Sankcje gospodarcze oraz restrykcje indywidualne - z tym musi się liczyć Rosja, jeśli po raz kolejny zaatakuje Ukrainę - uznali szefowie dyplomacji unijnych krajów. "Konsekwencje będą poważne i koszty ogromne" - podkreślili we wspólnym oświadczeniu. Rozpatrywanych jest wiele możliwości. Nieoficjalnie wiadomo, że nie ma jednomyślności w sprawie nałożenia najostrzejszych restrykcji finansowych, czyli odcięcia Rosji od międzynarodowego systemu rozliczeń finansowych SWIFT. Na to nie zgadzają się Niemcy i Austria, podobnie, jak na zablokowanie Nord Stream 2.

We wnioskach z dzisiejszej narady ministerialnej jest potępienie ciągłych agresywnych działań Rosji wobec Ukrainy i wezwanie Moskwy do zmniejszenia napięcia, przestrzegania prawa międzynarodowego i konstruktywnego zaangażowania w dialog. Unijni ministrowie podkreślili też ścisłą współpracę i koordynację ze Stanami Zjednoczonymi, NATO, Ukrainą i krajami partnerskimi.


PAP/dad

"NYT": Biden rozważa wysłanie kilku tysięcy dodatkowych żołnierzy do krajów wschodniej flanki NATO

24.01.2022 09:15
Prezydent USA Joe Biden rozważa wysłanie do krajów wschodniej flanki NATO dodatkowych 1-5 tys. żołnierzy w reakcji na koncentrację rosyjskich sił na Białorusi - podał w niedzielę "New York Times". W razie eskalacji ich liczba mogłaby szybko wzrosnąć nawet do 50 tys.

Widmo rosyjskiej inwazji. Paweł Soloch: rozmawiamy z Ukrainą o dostawach broni

24.01.2022 12:13
Ukraińcy nie oczekują dziś pojawienia się dodatkowych żołnierzy z innych krajów - mówi w poniedziałkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej" szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

NATO wyśle dodatkowe okręty i myśliwce w celu wzmocnienia Europy Wschodniej. Jest decyzja

24.01.2022 12:26
Kraje NATO wysyłają dodatkowe okręty i myśliwce do Europy Wschodniej, wzmacniając odstraszanie i obronę w miarę, jak Rosja kontynuuje rozbudowę wojsk na Ukrainie i wokół niej - poinformowała w poniedziałek Kwatera Główna NATO.