X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Brytyjski wywiad: siły rosyjskie całkowicie wycofały się z północnej Ukrainy

08.04.2022 08:37
Siły rosyjskie całkowicie wycofały się z północnej Ukrainy na Białoruś i do Rosji, poinformowało w piątek brytyjskie ministerstwo obrony na Twitterze, cytując informacje uzyskane przez wywiad.
Audio
  • Trwają walki wokół miasta Izium w obwodzie charkowskim. Rosjanie próbują zdobyć Mariupol, dokonują też ataków w innych miastach Donbasu. Trwa 44 doba wojny prowadzonej przez Rosję na terytorium Ukrainy. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Rosja wciąż ostrzeliwuje ukraińskie miasta
Rosja wciąż ostrzeliwuje ukraińskie miastaPAP/EPA/STR

Przynajmniej część rosyjskich sił zostanie przeniesiona na wschodnią Ukrainę, by walczyć w Donbasie - napisał resort obrony.

Masowe przemieszczenie z północy na wschód prawdopodobnie potrwa co najmniej tydzień. Wcześniej konieczne będzie także uzupełnienie zapasów.

Ministerstwo poinformowało, że rosyjski ostrzał miast na wschodzie i południu trwa nadal, a siły rosyjskie posunęły się dalej na południe od miasta Izium, które pozostaje pod ich kontrolą. 

Rosja idzie na wschód

Tymczasem jak poinformował w piątek rano sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych, Rosjanie przygotowują się do ofensywy na wschodzie Ukrainy.

Posłuchaj
00:54 11676674_1.mp3 Trwają walki wokół miasta Izium w obwodzie charkowskim. Rosjanie próbują zdobyć Mariupol, dokonują też ataków w innych miastach Donbasu. Trwa 44 doba wojny prowadzonej przez Rosję na terytorium Ukrainy. Materiał Pawła Buszki (IAR)

 

Główne wysiłki Rosjanie koncentrują na zdobyciu portowego Mariupola w obwodzie donieckim, ofensywie w okolicach Iziumu w obwodzie charkowskim, przełamaniu obrony sił ukraińskich działających w obwodzie donieckim – podano w podsumowaniu operacyjnym sztabu. Na południu kraju przeciwnik próbuje powstrzymać działania sił ukraińskich.

W obwodzie ługańskim Rosjanie dążą do zajęcia Popasnej i Rubiżnego. W regionie toczą się walki. Rosjanie kontynuują ostrzał miejscowości w obwodach ługańskim i donieckim, w tym z artylerii rakietowej.

Rekrutacja "ochotników"

Według informacji sztabu na terytorium Białorusi trwa rekrutacja tzw. "ochotników" w celu sformowania nowych pododdziałów prywatnej firmy wojskowej. Sztab nie podaje szczegółów – sprawdza informacje.

Utrzymuje się przy tym ryzyko ataków rakietowych i bombowych z terytorium Białorusi.

W rosyjskich obwodach briańskim i kurskim Rosjanie uzupełniają swoje siły i przywracają im zdolność bojową. Podejmują także działania w celu remontu połączeń kolejowych z Kupiańska do Charkowa, Iziumu i Swatowa.

W zajętym Iziumie w obwodzie charkowskim przedstawiciele marionetkowej tzw. Donieckiej Republiki Ludowej pełnią funkcje "policji".


PAP/dad


Łotewscy posłowie chcą, aby 9 maja był dniem pamięci o ofiarach wojny na Ukrainie

07.04.2022 15:12
Łotewscy posłowie chcą, aby 9 maja był dniem pamięci o ofiarach wojny na Ukrainie. Parlamentarzyści złożyli projekt ustawy w tej sprawie. Ten dzień był dotychczas hucznie obchodzony przede wszystkim przez mieszkających na Łotwie Rosjan.

Zbigniew Rau potwierdza: Ukraina zostanie dozbrojona przez zdecydowaną większość sojuszników

07.04.2022 17:05
Ukraina zostanie dozbrojona przez zdecydowaną większość krajów NATO - mówił minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau po spotkaniu szefów dyplomacji państw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli.