X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ambasador Ukrainy w Polsce dziękuje za wsparcie militarne. "Bez broni nie zwyciężymy tej wojny"

24.05.2022 14:54
Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca podziękował naszemu krajowi za udzieloną pomoc. Dyplomata zabrał głos na konferencji organizowanej przez portal Defence24.
Pomoc militarna udzielana przez Polskę Ukrainie to wartość około 7 mld zł
Pomoc militarna udzielana przez Polskę Ukrainie to wartość około 7 mld złShutterstock/Alexey Soloukhin

Andrij Deszczyca powiedział, że po wybuchu wojny na Ukrainie nikt nie dawał szans ukraińskim wojskom w starciu z Rosją. Tymczasem - jak mówił Deszczyca - Ukraina broni się nadal. Jest to możliwe m.in. dzięki wsparciu militarnemu sojuszników, w szczególności Polski.

- Bez broni nie zwyciężymy tej wojny. Dziękuję ministrowi obrony za decyzje związane z przekazywaniem broni Ukrainie i dziękuję za zrozumienie naszych potrzeb. Dzięki wsparciu militarnemu będzie to nasze wspólne zwycięstwo." - powiedział ukraiński dyplomata.

Ambasador Andrij Deszczyca dodał, że już dziś Polska i Ukraina powinny rozmawiać o zacieśnianiu współpracy militarnej oraz rozwijaniu wspólnych projektów zbrojeniowych. Jako przykład uzbrojenia, które mogą realizować przemysły obu państw wskazał zestawy PIORUN, które są w ukraińskiej armii i doskonale sprawdzają się w boju. Dzięki tym niewielkim, przenośnym zestawom można skutecznie niszczyć rosyjskie śmigłowce a nawet samoloty.

Polska od początku wojny na Ukrainie przekazuje sąsiadowi uzbrojenie. Za wschodnią granice trafiło zarówno wyposażenie dla żołnierzy, jak i uzbrojenie pancerne, w tym około 250 czołgów T-72 oraz kilkadziesiąt wozów piechoty. Z informacji przekazanych przez rząd wynika, że pomoc przekazana Ukrainie jest warta około 7 miliardów złotych. Obecnie trwają ustalenia w sprawie dalszego przekazywania sprzętu. Rozważana jest m.in. dostawa armatohaubic KRAB dla ukraińskiej artylerii. Polska strona na razie nie przekazuje szczegółów tej oferty.


IAR/dad

Ponad 200 ciał w piwnicy bloku w Mariupolu. "Miasto to jeden wielki cmentarz"

24.05.2022 11:58
W piwnicy jednego z zawalonych bloków w Mariupolu na południowym wschodzie Ukrainy znaleziono ponad 200 zwłok w zaawansowanym stanie rozkładu - poinformował we wtorek doradca mera tego okupowanego przez Rosjan miasta Petro Andriuszczenko.

Instytut Pileckiego upubliczni świadectwa zbrodni rosyjskich na Ukrainie

24.05.2022 13:52
25 maja jest dniem premierowego upubliczniania świadectw zbrodni rosyjskich na Ukrainie - poinformował Instytut Pileckiego. Tego dnia Instytut Pileckiego zaprasza na międzynarodowe wydarzenie "Wojna i Pamięć" zorganizowane z okazji 74. rocznicy śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego.

Andrzej Duda: będziemy szukać wszelkich możliwości, aby zacieśniać relacje z Ukrainą

24.05.2022 15:34
Należy szukać wszelkich możliwości by zacieśniać relacje Polski i Ukrainy w celu wzajemnego wzmacniania; powstanie nowy traktat o dobrej współpracy, wzajemnym sąsiedztwie - powiedział we wtorek w Davos prezydent Andrzej Duda.