Redakcja Polska

Na Ukrainę dotarła dostawa dronów z Polski. "Potężne wsparcie dla walczących na froncie"

26.07.2022 13:00
Ukraina otrzymała kolejną dostawę polskich dronów FlyEye. Odebrała 20 systemów produkcji WB Electronics. Poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych Mychajło Fedorow, wicepremier Ukrainy.
Dron FlyEye
Dron FlyEyeFlytronic

Fedorow podkreślił, że polski system to potężne wsparcie dla walczących na froncie, pozwalające na działania rozpoznawcze zarówno w dzień jak i w nocy.

Wielozadaniowy bezzałogowy system latający Fly Eye to całkowicie polskie rozwiązanie. Sprawdzony w warunkach bojowych bezzałogowiec może być stosowany do obserwacji pola walki, kierowania artylerią, retransmisji sygnału, patrolowania granic lub monitorowaniu infrastruktury krytycznej.

FlyEye współpracuje między innymi z systemem zarządzania walką TOPAZ, obecnym w polskich armatohaubicach Krab, które są używane przez ukraińską armię.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina wojna na Ukrainie

Rosjanie poprzez Gazprom szantażują Niemców. "Jesteśmy w poważnej sytuacji"

26.07.2022 09:45
Minister gospodarki Niemiec Robert Habeck poinformował, że jego kraj jest w "poważnej sytuacji". - Już czas, żeby wszyscy to zrozumieli - powiedział, nawiązując do informacji przekazanych przez Gazprom. Rosyjski koncern poinformował bowiem o kolejnym ograniczeniu przesyłu gazu rurociągiem Nord Stream 1.

Wojna uderzy w rosyjską naukę? Cofnie ją o dziesięciolecia

26.07.2022 10:21
Reakcją międzynarodowych instytucji naukowych na inwazję na Ukrainę jest odcięcie Rosji od międzynarodowych badań. Może to cofnąć naukę w kraju o 10 lub 20 lat i spowodować ogromny drenaż mózgów młodych rosyjskich naukowców.