Redakcja Polska

Polskie MSZ odradza wszelkie podróże do Rosji

31.03.2023 12:46
W związku z sytuacją na Ukrainie i ograniczonymi możliwościami podróży powrotnej do Polski, MSZ odradza wszelkie podróże do Rosji; obywatelom Polski pozostającym w Rosji rekomenduje się opuszczenie jej terytorium dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnymi.
Moskwa: mężczyzna na tle propagandowego plakatu dla poparcia rosyjskiego wojska.
Moskwa: mężczyzna na tle propagandowego plakatu dla poparcia rosyjskiego wojska.PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Resort dyplomacji przypomniał w piątek swoje ostrzeżenie dla podróżujących do Rosji.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w związku z sytuacją na Ukrainie i związanym z tym faktem zawieszeniem połączeń lotniczych między Polską i Rosją oraz bardzo ograniczonymi możliwościami podróży powrotnej do Polski drogą lądową, odradza wszelkie podróże do Federacji Rosyjskiej.

Resort prosi też o śledzenie komunikatów na stronie Ministerstwa oraz na stronach placówek polskich w Rosji oraz zgłaszanie swojego pobytu w systemie "Odyseusz".

Obywatelom RP pozostającym na terytorium Rosji rekomendowano opuszczenie jej terytorium dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnym.


PAP/dad

MSZ przekazało oryginał traktatu ryskiego od Archiwum Akt Nowych

30.03.2023 16:48
Te dokumenty przechowują myśl, która przyświecała ówczesnym elitom naszego kraju - powiedział wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk podczas przekazania zespołu przedwojennych umów międzynarodowych do zbiorów Archiwum Akt Nowych. - Historia jest bogactwem kolejnych pokoleń - dodał.

Wspomnienia rosyjskiej tyranii napędzają polskie zbrojenia - podkreśla "Daily Telegraph"

31.03.2023 09:51
Dla Polski inwestowanie w wojsko nie jest już luksusem, lecz koniecznością, a tempo zbrojeń jest napędzane nadal żywymi wspomnieniami rosyjskiej tyranii - podkreśla brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

W prestiżowym muzeum w Barcelonie otwarto wystawę "Mamo, ja nie chcę wojny"

31.03.2023 16:25
30 marca w Barcelonie w budynku Museu Nacional d’Art de Catalunya, zlokalizowanym w zbudowanym na Wystawę Światową 1929 r. Pałacu Narodowym, otwarto wystawę "Mamo, ja nie chcę wojny". Ta wyjątkowa wystawa została zrealizowana w ramach wspólnego polsko-ukraińskiego projektu Archiwów Państwowych i inicjatywy "Mom I see war". Mottem projektu jest sentencja pedagoga Janusza Korczaka "Dziecko nie jest żołnierzem, nie broni ojczyzny, choć z nią cierpi".