Redakcja Polska

Kokosanka - rzadki pingwin-albinos z gdańskiego zoo - podbija serca całego świata

15.04.2024 12:00
Kokosanka, jedyny na świecie afrykański pingwin albinos, bierze udział w międzynarodowym plebiscycie na Pingwina Roku. Ptak, którego na co dzień można podziwiać na wybiegu gdańskiego zoo, ma spore szanse na wygraną.
Kokosanka.
Kokosanka.Fot.: Gdański Ogród Zoologiczny/Facebook

Po olśniewającej kampanii, która podbiła serca miłośników przyrody z całego ziemskiego globu, ptak z polski dostał się do finału. Tam Kokosanka mierzy się z pingwinami Pearl z oceanarium w San Diego i Littlefoot z Kansas City.

Do tej pory Kokosanka zebrała ponad 62 tysiące głosów i udowodniła, że jest pingwinią supergwiazdą. Ptak stał się sławny w mediach społecznościowych, między innymi dzięki profilowi Make Life Harder, który aktywnie włączył się w promowanie głosowania. Głosować można do 16 kwietnia pod tym adresem.

Kokosanka przyszła na świat w 2018 roku z rzadką anomalią genetyczną. Ma hipnotyzujące czerwone oczy, charakterystyczny brak pigmentacji charakteryzuje się śnieżnobiałym upierzeniem – jest latarnią morską indywidualności w świecie pingwinów.

dad

Wymyśl nazwę dla samolotu F-35. Wojsko Polskie ogłasza konkurs

13.04.2024 13:26
F-35, myśliwiec piątej generacji, który Polska zamówiła w Stanach Zjednoczonych, będzie miał polską nazwę. Pierwszy egzemplarz dla naszych sił powietrznych ma być gotowy jeszcze w tym roku. W związku z tym Sztab Generalny ogłosił konkurs na polską nazwę dla myśliwców.

Polska kaplica w katedrze Notre-Dame została odrestaurowana po pożarze

15.04.2024 09:44
Polska kaplica w katedrze Notre-Dame w Paryżu została odrestaurowana - powiedział Polskiemu Radiu rektor świątyni ksiądz Olivier Ribadeau Dumas. Dziś mija piąta rocznica pożaru, który zniszczył część paryskiej katedry.