Redakcja Polska

Polska zaczyna udział w Euro. Polscy kibice opanowują Hamburg

16.06.2024 10:30
Polska reprezentacja w końcu zaczyna udział w piłkarskich mistrzostwach Europy. W Hamburgu zagra dziś z Holandią. Polska nie jest faworytem, co nie przeszkadza kibicom czekać na dobry mecz.
Kibice piłkarskiej reprezentacji Polski przed stadionem w Hamburgu. Rywalami Polski w meczu grupy będą Holendrzy.
Kibice piłkarskiej reprezentacji Polski przed stadionem w Hamburgu. Rywalami Polski w meczu grupy będą Holendrzy. PAP/Leszek Szymański

Mecz Polski z Holandią otworzy dzisiejszy dzień mistrzostw Europy. Reprezentacje zmierzą się o godzinie 15ej w Hamburgu. Do czekających tam co najmniej od wczoraj polskich kibiców, dołączyli nad ranem fani, którzy dotarli pociągiem.

Kibice piłkarskiej reprezentacji Polski na Dworcu Centralnym w Warszawie, w oczekiwaniu na pociąg PKP Intercity, którym pojadą do Hamburga na mecz piłkarskich mistrzostw Europy z Holandią. PAP/ Paweł Supernak Kibice piłkarskiej reprezentacji Polski na Dworcu Centralnym w Warszawie, w oczekiwaniu na pociąg PKP Intercity, którym pojadą do Hamburga na mecz piłkarskich mistrzostw Europy z Holandią. PAP/ Paweł Supernak

"Jechaliśmy 6 godzin, trochę się pośmieliśmy. Wybieramy się w stronę rynku, a potem na stadion", "Podróż ciężka, pociąg nie jest tak wygodny, ale dotarliśmy w dobrych humorach" - mówili kibice, którzy zobaczą mecz na stadionie.

Posłuchaj
00:51 13043939_1.mp3 Polska reprezentacja w końcu zaczyna udział w piłkarskich mistrzostwach Europy. Materiał Adama Górczerwskiego (IAR)

 

Dobre humory Polaków słychać już w Hamburgu, ale według notowań bukmacherów drużyna Michała Probierza nie jest faworytem.


Kibice piłkarskiej reprezentacji Polski na Dworcu Centralnym w Warszawie, w pociągu PKP Intercity którym pojadą do Hamburga na mecz piłkarskich mistrzostw Europy z Holandią.  PAP/ Paweł Supernak Kibice piłkarskiej reprezentacji Polski na Dworcu Centralnym w Warszawie, w pociągu PKP Intercity którym pojadą do Hamburga na mecz piłkarskich mistrzostw Europy z Holandią. PAP/ Paweł Supernak

Zapowiadany brak w składzie Roberta Lewandowskiego i kilka innych kontuzji sprawiają, że piłkarzy z orzełkiem na piersi czeka duże wyzwanie. Polscy kibice w Niemczech będą mogli obejrzeć mecz także w licznych strefach kibica. W Hamburgu jedna z nich była wczoraj zamknięta, dziś jednak ma pozwolić na dzielenie się emocjami związanymi z premierowym występem Polski na tym Euro.


IAR/dad

Euro 2024. Polscy policjanci pomogą w zabezpieczeniu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej

14.06.2024 11:51
Zanim zabrzmi gwizdek na pierwszym meczu Euro 2024, polscy policjanci pełnią już służbę w Niemczech. Łącznie 36 polskich funkcjonariuszy wspiera niemiecką policję w zapewnieniu porządku podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Dzień Polski w ogrodach Ambasady RP w Pradze

16.06.2024 08:30
Polska kuchnia, polskie napoje i przede wszystkim prezentacja polskich regionów ściągnęła w sobotę do ogrodów Ambasady RP kilka tysięcy Czechów, a także mieszkających w Pradze Polaków. Przez kilka godzin w ogrodach pod praskim Zamkiem wciąż pojawiali się nowi goście zainteresowani polską ofertą.