Redakcja Polska

Polscy studenci zostali wicemistrzami świata w negocjacjach

20.04.2024 13:04
Studenci Uniwersytetu Śląskiego i Szkoły Głównej Handlowej zostali wicemistrzami świata w negocjacjach. Pierwszy raz od dekady drużyna z Polski znalazła się na podium mistrzostw w tej dziedzinie.
Polska, wicemistrzowska drużyna
Polska, wicemistrzowska drużynaFot.: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Jak mówił w Polskim Radiu 24 Aleksander Łabuć z SGH, zaczęło się od stworzenia zespołu z myślą o wystartowaniu w mistrzostwach. "Rozpoczęło się od zgłębiania wiedzy teoretycznej w książkach. Następnie przechodziliśmy przez kolejne sparringi negocjacyjne z najlepszymi drużynami z Polski, następnie z drużynami z różnych części świata, żeby przełożyć też wiedzę i umiejętności negocjacyjne po polsku na język angielski, ponieważ jest to jednak trochę inny kawałek chleba" - wyjaśnił Aleksander Łabuć.


Posłuchaj
00:18 12937813_1.mp3 Jak mówił w Polskim Radiu 24 Aleksander Łabuć z SGH, zaczęło się od stworzenia zespołu z myślą o wystartowaniu w mistrzostwach (IAR)

 

Dzięki pracy z trenerem Bartoszem Dominikowskim, który odnosił sukcesy na mistrzostwach dziesięć lat temu, drużynie udało się zakwalifikować i rywalizować ze studentami z Harvard Business School, Columbia Law School czy Princeton. Jak podkreślił Paweł Urzenitzok z Uniwersytetu Śląskiego, zawsze interesowały ich wystąpienia publiczne. Chcieli spróbować czegoś innego niż debaty i konkursy dla mówców. Kilka lat temu wystartowali więc po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski. Zajęli wówczas daleką lokatę i postanowili to poprawić. Po rocznej pracy ponownie wystartowali Mistrzostwach Polski, po czym stwierdzili, że czas na Mistrzostwa Świata.

Oprócz Aleksandra Łabucia i Pawła Urzenitzoka, członkiem drużyny jest również Dominik Zdebik z Uniwersytetu Śląskiego. Mistrzostwa Świata w Negocjacjach odbyły się w dniach 5-6 kwietnia w Holandii.


IAR/dad

Historyczne polskie czołgi w wirtualnym świecie "World of Tanks"

20.04.2024 12:00
Popularna - także wśród polskich graczy - gra sieciowa opiera się na potyczkach maszyn pancernych. Część z nich oparto na projektach polskich konstruktorów.

Dokąd na wakacje latają Polacy? Jeden kierunek wybierany szczególnie często

20.04.2024 09:59
Polskie Linie Lotnicze LOT w tym roku na rejsach z Warszawy do Zagrzebia, Dubrownika i Splitu oferują ok. 150 tysięcy foteli w samolotach typu Embraer oraz Boeing 737 - poinformował w piątek prezes spółki Michał Fijoł. Jak dodał, Chorwacja jest na szczycie wakacyjnych podróży Polaków.