Polskie Radio
Section05
wyjazd dla dziecka

Zapewnij sobie ochronę. Czym się kierować, wybierając ubezpieczenie?

Różnego rodzaju ubezpieczenia są kluczowym elementem naszego budżetu. Czym się kierować, wybierając ubezpieczenie? Co można, co powinno się ubezpieczyć, gdy planujemy np. uprawianie różnego rodzaju zimowych sportów? Co w sytuacji, gdy np. za granicą pomocy będą nam udzielać górskie służby ratunkowe i wystawią nam za to rachunek?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek ubezpieczenie turystyczne ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie na życie społeczeństwo Ferie zimowe Polska Izba Ubezpieczeń wyjazd dla dziecka

Rozpoczęły się ferie zimowe. Szczegółowe kontrole autokarów na drogach

Uczniowie z pierwszych pięciu województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego rozpoczynają tegoroczne ferie. W tym samym czasie Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczyna akcję "Bezpieczny autokar - ferie 2023", w trakcie której szczegółowo kontrolowane będą autokary wycieczkowe.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ferie zimowe dzieci wypoczynek wyjazd dla dziecka autobus kontrola infrastruktura

Pierwszy dzień lata. Wakacje Polaków wczoraj i dziś

Rozpoczynające się astronomiczne lato to doskonała okazja, by powspominać minione wakacje i zaplanować letni wypoczynek. Na półkuli północnej lato rozpoczęło się 21 czerwca, dokładnie o godzinie 11.14, z chwilą, gdy Słońce weszło w znak Raka. Początek lata to moment przesilenia letniego, gdy Ziemia maksymalnie wychyla się w kierunku Słońca. Jest to zarazem najdłuższy dzień w roku, po nim następuje najkrótsza noc. Z czym kojarzy nam się lato?
Zobacz więcej na temat:  wakacje lato dzieci dzieciństwo wyjazd dla dziecka kolonie młodzież

Rekordowe kolejki po paszport i dowód osobisty

Długie kolejki po paszporty i dowody osobiste to już niemal codzienność. Petenci w niektórych miejscach czekają na złożenie wniosku nawet kilkanaście godzin, a i tak czasami są zmuszeni odejść z kwitkiem. Przykładem jest sytuacja na Podkarpaciu, gdzie liczba wnioskujących o paszport wzrosła kilkukrotnie. Na rozpatrzenie już teraz czeka 20 tys. wniosków i powodem tego nie jest tylko wojna na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Tomasz Miara dokumenty dokument wyjazd dla dziecka dzieci dziecko dowód osobisty podróże wakacje COVID-19 obostrzenia