X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Chicago: misja polskich lekarzy pozwoli na wymianę doświadczeń z Amerykanami

21.04.2020 23:00
Polska misja medyczna, która niebawem ma udać się do Stanów Zjednoczonych, będzie służyć wymianie doświadczeń z miejscowymi lekarzami. Powiedział o tym Polskiemu Radiu doktor Marek Rudnicki - przewodniczący Związku Lekarzy Polskich w Chicago.
Audio
  • Dr Marek Rudnicki, przewodniczący Związku Lekarzy Polskich w Chicago. Rozmowa Piotra Orłowskiego [posłuchaj]
California: pracownik służby zdrowia pobiera próbkę do testu na obecność koronawirusa
California: pracownik służby zdrowia pobiera próbkę do testu na obecność koronawirusaPAP/EPA/JOHN G. MABANGLO

Mimo, że trwa jeszcze dopracowywanie szczegółów związanych z deklaracją prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa, wiadomo już, że misja polskich lekarzy w Chicago ma mieć charakter wojskowy. Wezmą w niej udział medycy, którzy na początku kwietnia przebywali we włoskiej Lombardii.

- To wykorzystanie doświadczenia ludzi, którzy byli w centrum pandemii we Włoszech. Tak pomaga przyjaciel przyjacielowi - powiedział doktor Marek Rudnicki, przewodniczący Związku Lekarzy Polskich w Chicago.

Nasi lekarze mają przekazywać wiedzę i obserwować, jak do walki z koronawirusem przystosowana jest jedna z największych metropolii USA. Chicago jest wśród ognisk pandemii. Dzięki sprawnemu działaniu służb, sytuacja nie wymyka się spod kontroli. Miejscowe władze są przygotowane między innymi na wypadek niewydolności szpitali. Największe centrum konferencyjne przekształcono w tymczasowy punkt pomocy. Może on pomieścić trzy tysiące pacjentów. Koronawirusa w stanie Illinois wykryto dotychczas u ponad 31 tysięcy osób. 1349 z nich zmarło. Większość to mieszkańcy metropolii.

Polska misja medyczna do Chicago ma przylecieć z własnym sprzętem ochronnym.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: koronawirus USA COVID-19

Dane dotyczące zakażeń koronawirusem na Ukrainie są niepełne

20.04.2020 15:10
Ponad jedna czwarta ukraińskich obwodów nie dostarczyła nowych danych dotyczących dobowej liczby zakażeń koronawirusem. To pierwszy taki przypadek w ciągu trwania epidemii. Wczoraj na Ukrainie obchodzono pierwszy dzień Wielkanocy.

Wsparcie WOT dla Domów Pomocy Społecznej. Ważna decyzja MON

20.04.2020 16:00
- Od poniedziałku na mocy decyzji szefa MON w każdym województwie na bazie brygad obrony terytorialnej został utworzony Zespół Interwencji Kryzysowych, którego celem jest wsparcie Domów Pomocy Społecznej - poinformował w poniedziałkowym komunikacie, rzecznik prasowy WOT płk Marek Pietrzak.