X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Dane dotyczące zakażeń koronawirusem na Ukrainie są niepełne

20.04.2020 15:10
Ponad jedna czwarta ukraińskich obwodów nie dostarczyła nowych danych dotyczących dobowej liczby zakażeń koronawirusem. To pierwszy taki przypadek w ciągu trwania epidemii. Wczoraj na Ukrainie obchodzono pierwszy dzień Wielkanocy.
Audio
  • Ukraina: niepełne dane dotyczące zakażeń koronawirusem. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePAP/Adam Warżawa

Podana przez ukraińskie ministerstwo zdrowia liczba 261 nowych wykrytych zakażeń nie jest miarodajna, ponieważ - jak przyznał sam szef resortu zdrowia Maksym Stepanow - siedem obwodów nie dostarczyło dobowych danych. Wśród nich jest m. in. obwód czerniowiecki, w którym do tej pory liczba zakażeń była największa na całej Ukrainie. Sprawę opóźnienia ma wyjaśnić główny lekarz sanitarny.

Opóźnienia w zbieraniu danych o nowych zakażeniach mogą być związane z tym, że prawosławni i grekokatolicy na Ukrainie świętują Wielkanoc. Ukraińskie ministerstwo zdrowia wyraziło też obawy, że pod koniec tygodnia nastąpi wzrost wykrytych zakażeń koronawirusem z powodu gromadzenia się wiernych na wielkanocnych nabożeństwach.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina koronawirus epidemia

Rosyjskie regiony zamykają wjazdy do miast

20.04.2020 10:00
W części regionów Rosji od dziś obowiązują zaostrzone rygory powszechnej samoizolacji - podało radio Echo Moskwy. Według ostatnich danych w Federacji Rosyjskiej liczba zakażonych koronawirusem sięgnęła 43 tysięcy.

"Le Figaro": koszty izolacji związane z pandemią przeważają nad korzyściami

20.04.2020 11:54
Do jak najszybszego zakończenia we Francji izolacji związanej z pandemią koronawirusa wzywa w poniedziałek na łamach dziennika "Le Figaro" publicysta Nicolas Baverez. Według niego koszty ludzkie i gospodarcze tej izolacji przeważają nad korzyściami.

Będą kolejne rozmowy prezydenta Polski z sekretarzem generalnym NATO

20.04.2020 13:32
Po sobotniej rozmowie z prezydentem USA Donaldem Trumpem, w tym tygodniu prezydent Andrzej Duda przeprowadzi kolejne rozmowy "na najwyższym szczeblu", w tym z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem - zapowiedział w poniedziałek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.