Polskie Radio
Section05
Wojska Obrony Terytorialnej

"Prosimy nie powtarzać mitów". Rzecznik WOT punktuje tekst Onetu

- Nie jest prawdą, że żołnierze odmawiają służby z powodu niewypłacanych należności finansowych. W WOT nie odnotowano ani jednego przypadku takiej sytuacji - oświadczył rzecznik WOT płk Marek Pietrzak w odpowiedzi na artykuł Onetu. W wydanym oświadczeniu rzecznik terytorialsów sugeruje też, że anonimowi informatorzy portalu, którzy mają być żołnierzami WOT, w rzeczywistości w tych siłach zbrojnych nie służą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej onet

"Polski rząd dba o nasze bezpieczeństwo". Siewiereniuk-Maciorowska o zagrożeniu ze strony Rosji

- Polski rząd przytomnie zadbał o to, żebyśmy mieli Wojska Obrony Terytorialnej oraz przekop Mierzei Wiślanej, co jest ważnym elementem naszego bezpieczeństwa - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska z portalu "Dzień dobry Białystok". Gościem audycji był też Marian Kowalski z "KowalskiTv".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zagrożenie bezpieczeństwo wojna hybrydowa Mierzeja Wiślana Wojska Obrony Terytorialnej polityka Rosja służby i bezpieczeństwo POLSKA

Druga odsłona akcji "Obiady dla Bohaterów". Kombatantom rozdano 30 tys. ciepłych posiłków

30 tysięcy ciepłych posiłków dostarczono kombatantom w ramach drugiej odsłony akcji "Obiady dla Bohaterów". Pomoc realizowały Fundacja "Nie zapomnij o nas" i Stowarzyszenie Odra - Niemen, ze wsparciem Polskiej Fundacji Narodowej oraz Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Wojska Obrony Terytorialnej Powstanie Warszawskie pomoc senior

"Działania zgodne z naszą misja". Płk Marek Pietrzak o wsparciu dla seniorów przez żołnierzy WOT

- To my, żołnierze jesteśmy od tego, by wspierać państwo w takich kryzysowych sytuacjach. Pandemia to wyjątkowa sytuacja obejmująca wiele obszarów funkcjonowania, żadne służby czy systemy przygotowane na czas pokoju nie są wtedy wydolne, potrzebują wsparcia. Tym wsparciem jest wojsko - mówił w Polskim Radiu 24 płk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia POLSKA wojsko Wojska Obrony Terytorialnej

"Staliście się symbolem profesjonalizmu". Szef MON zdecydował o zwiększeniu brygad WOT

Szef MON Mariusz Błaszczak podpisał decyzję powołania kolejnych trzech nowych brygad WOT - w woj. podkarpackim, lubelskim i mazowieckim. Tym samym do końca przyszłego roku ma być w Polsce 18 brygad WOT. Minister poinformował, że podpisał decyzję dot. rozwoju WOT w Zegrzu na odprawie podsumowującej działania Wojsk Obrony Terytorialnej w ubiegłym roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Wojska Obrony Terytorialnej Mariusz Błaszczak

Szef MON: armia może zaszczepić samodzielnie swoich żołnierzy i inne służby mundurowe

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział w Sejmie, że jeszcze w tym tygodniu ogłosi nowy program powołania kolejnych batalionów Wojsk Obrony Terytorialnej. Szef MON odpowiadał na pytania posłów PiS dotyczące zaangażowania żołnierzy WOT w realizację programu szczepień przeciwko COVID-19 dla seniorów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak szczepienia COVID-19 Wojska Obrony Terytorialnej

TYLKO U NAS "Te artykuły krzywdzą nasze środowisko strzeleckie". Instruktor WOT o publikacjach Onetu dot. Grotów

- Ekspertyzy, które opublikował Onet, są bardzo mocno przesadzone na niekorzyść polskiej broni. Dzieje się tak z niezrozumiałych dla mnie powodów - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl instruktor strzelectwa sportowego i bojowego chor. Arkadiusz Mazurkiewicz-Kulka z 61 Batalionu Lekkiej Piechoty w Grójcu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej broń Wojska Obrony Terytorialnej armia wojsko

Publikacje ws. karabinka Grot. Macierewicz: ta broń sprawdza się doskonale, wady zdarzały się wyłącznie jednostkowo

- Zarzuty sformułowane w artykule Onetu są bzdurne. Grot to jeden z najnowocześniejszych karabinków, który sprawdza się doskonale - powiedział "Gazecie Polskiej" były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, odnosząc się do publikacji portalu, która zarzuca broni wady konstrukcyjne.
Zobacz więcej na temat:  Wojska Obrony Terytorialnej Antoni Macierewicz Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej POLSKA służby i bezpieczeństwo