Polskie Radio
Section05
Wojska Obrony Terytorialnej

Wiceszef MON: w przeciwdziałaniu pandemii wojsko będzie nadal wspierać służby cywilne i samorządy

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz zapowiedział, że wojsko nadal będzie wspierało cywilną służbę zdrowia w czasie pandemii. Poinformował, że w całym kraju żołnierze będą tworzyli i obsługiwali punkty pobierania wymazów, nazywane również "test&go".
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki premier Wojska Obrony Terytorialnej pandemia Koronawirus w Polsce służby i bezpieczeństwo POLSKA

Wsparcie Wojska Polskiego przy transporcie chorych na COVID-19. MON o pomocy w czasie pandemii

"Wojsko Polskie utrzymuje sześć Lotniczych Zespołów Poszukiwawczo-Ratowniczych w stałej gotowości do wsparcia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ewentualnym transporcie chorych na COVID-19" - poinformował resort obrony narodowej na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej MON Wojsko Polskie wojsko Wojska Obrony Terytorialnej pomoc Mariusz Błaszczak POLSKA społeczeństwo COVID-19 Koronawirus w Polsce

"Zawsze gotowi, zawsze blisko". Jedynka z wizytą w jednostce WOT w Radomiu

Reporter radiowej Jedynki, Maciej Walecki odwiedził żołnierzy 62. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu. Podczas audycji rozmawiano m.in. o motywach młodych ludzi, którzy postanowili wstąpić do WOT i o tym, w jaki sposób terytorialsi wspierają lokalne społeczności.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska Wojska Obrony Terytorialnej II wojna światowa historia Polski Maciej Walecki

TYLKO U NAS Scenarzysta i nauczyciel, czyli kto może służyć w Wojskach Obrony Terytorialnej

- Powinniśmy zaszczepiać rzemiosło wojskowe w jak najszerszych kręgach społeczeństwa i służba w Wojskach Obrony Terytorialnej to umożliwia - mówi scenarzysta Jan Pawlicki. Z kolei Marek Langer, nauczyciel WF-u tłumaczy, że trafił do terytorialsów, ponieważ chciał rozwijać swoją pasję związaną ze strzelectwem i służyć ojczyźnie. Z żołnierzami na poligonie pod Wędrzynem rozmawiał nasz reporter.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojska Obrony Terytorialnej 81. rocznica wybuchu II wojny światowej

Kolejne nabory, rewolucyjne rozwiązania szkoleniowe i nowe wyposażenie. Dowódca WOT o planach rozwoju formacji

Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesław Kukuła mówił w rozmowie z dziennikarzem portalu PolskieRadio24.pl, że formację czeka rewolucyjna zmiana. - Bardzo mocno zastanawiamy się nad budową, i to będzie rewolucja, ośrodków szkolenia i szkół podoficerskich przy każdej brygadzie - mówił. Generał dodał, że żołnierze otrzymają też nowe wyposażenie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojska Obrony Terytorialnej 81. rocznica wybuchu II wojny światowej