X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Trwa kampania MSZ #IamPolka - Outstanding Polish Women

07.04.2021 18:45
Przedsiębiorcze, samodzielne, pełne inicjatyw, empatii, woli pomocy innym, biorące sprawy w swoje ręce - takie właśnie są Polki. Odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach: w nauce, sporcie, biznesie, działalności społecznej i politycznej. Od marca są też ambasadorkami polskości na wszystkich kontynentach w ramach akcji #IamPolka - OUTSTANDING POLISH WOMEN.
Audio
  • Z Moniką Szmigiel–Turlej, zastępcą dyrektora Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które jest inicjatorem kampanii #IamPolka - OUTSTANDING POLISH WOMEN oraz Marcinem Rossą, prezesem i dyrektorem kreatywnym Studia MUFU, które zrealizowało animację, rozmawiała Małgorzata Frydrych [posłuchaj]
10 wybitnych Polek od marca br. stało się ambasadorkami polskości na wszystkich kontynentach w ramach akcji IamPolka - OUTSTANDING POLISH WOMEN
10 wybitnych Polek od marca br. stało się ambasadorkami polskości na wszystkich kontynentach w ramach akcji #IamPolka - OUTSTANDING POLISH WOMENGrafika: Studio MUFU

Celem projektu i akcji informacyjnej, jest zwiększenie wiedzy o Polsce poprzez ukazywanie osiągnięć wybitnych kobiet oraz ich wkładu historycznego w rozwój kultury, sztuki, nauki i działań społecznych. Kampania prezentuje panteon wybitnych Polek: Marię Skłodowską-Curie, Irenę Sendlerową, Wisławę Szymborską, Olgę Boznańską, Krystynę Chojnowską-Liskiewicz, Wandę Rutkiewicz, Annę Walentynowicz, prof. Marię Siemionow, Olgę Tokarczuk oraz grupę pierwszych posłanek, które jako jedne z pierwszych kobiet wywalczyły sobie prawa wyborcze.

Z Moniką SzmigielTurlej, zastępcą dyrektora Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które jest inicjatorem kampanii #IamPolka - OUTSTANDING POLISH WOMEN oraz Marcinem Rossą, prezesem i dyrektorem kreatywnym Studia MUFU,  które zrealizowało animację,  rozmawiała Małgorzata Frydrych.

Link do projektu: https://mufu.pl/projekt/wybitne-polki/