X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydencka akcja "Pomoc Polakom na Wschodzie" dotarła na Ukrainę

22.01.2022 13:39
Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta odwiedzają w weekend Ukrainę w ramach "Pomocy Polakom na Wschodzie". Polacy żyjący w okręgu konsularnym w Odessie otrzymają pomoc m.in. w postaci produktów spożywczych czy chemii gospodarczej.
Polacy otrzymają pomoc m.in. w postaci produktów spożywczych czy chemii gospodarczej.
Polacy otrzymają pomoc m.in. w postaci produktów spożywczych czy chemii gospodarczej.Fot.: KPRP/Grzegorz Jakubowski

Jak przekazał sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, wizyta na Ukrainie to pierwsza w tym roku edycja akcji "Pomocy Polakom na Wschodzie". Toczy się ona pod patronatem pary prezydenckiej. - Prezydent Andrzej Duda zawsze mówi, że jest to akcja wdzięczności dla naszych rodaków, którzy trwają w polskości i przetrwali trudne czas, a teraz też często żyją w trudnych warunkach, ale przyznają się do tej polskości, są z niej dumni, kultywują tradycje, zwyczaje, język - powiedział Kwiatkowski i podkreślił, że akcja toczy się od początku prezydentury Andrzeja Dudy.

Jak wskazał prezydencki minister, pomoc po raz pierwszy dociera do Polaków, którzy mieszkają w okręgu konsularnym w Odessie. W ramach akcji na Ukrainę przyjechało także ok. 6 ton pomocy, na którą składają się m.in.: książki i pomoce naukowe, a także chemia gospodarcza, produkty spożywcze czy kołdry.

Spotkania z Polakami

W ramach "Pomocy Polakom na Wschodzie" przedstawiciele prezydenta odwiedzają podczas wyjazdu Odessę, Chersoń i Mikołajów. W Odessie spotkali się oni z polskimi organizacjami, z księżmi, którzy posługują na miejscu; w Chersoniu złożone zostały kwiaty na symbolicznym grobie gen. Mariusza Zaruskiego, którego 155. rocznica urodzin przypada na 31 stycznia; odwiedzona została polska rodzina, a także wizytowano rzymskokatolicką parafię pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chersoniu.

Delegacja Kancelarii Prezydenta ponadto spotka się w sobotę z Chersońskim Obwodowym Towarzystwem Polaków "Polonia", a w Mikołajowie z Polakami na plebanii kościoła pw. św. Józefa; zaplanowano też uczestnictwo we Mszy św. w języku polskim w koście pw. Św. Józefa, który obchodzi 125-lecie powstania.

Ponadto, Kwiatkowski w niedzielę odwiedzi polską rodzinę w Odessie, spotka się z biskupem pomocniczym Jackiem Pylem w Kurii Diecezji Odesko-Symferopolskiej, a także złoży kwiaty pod tablicą upamiętniającą śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 


PAP/IAR/dad

W WOT powstaną trzy nowe brygady oraz jednostka specjalna Gryf

22.01.2022 10:56
Trzy nowe brygady oraz jednostka specjalna "Gryf". To najważniejsze plany dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej na najbliższe miesiące. Utworzenie brygad w Warszawie, Chełmie i Przemyślu zapowiadał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wiosną ubiegłego roku.

Polska nauka w czasie niemieckiej okupacji - prezentacja w Instytucie Pileckiego w Berlinie

22.01.2022 13:07
Historyk z Uniwersytetu Wiedeńskiego Friedrich Cain opowiadał na zaproszenie Instytutu Pileckiego w Berlinie o swojej książce, w której opisał pracę polskich naukowców pod niemiecką okupacją. Wojna i okupacja stworzyły nowe "reguły gry" narzucane przez okupanta.