X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W WOT powstaną trzy nowe brygady oraz jednostka specjalna Gryf

22.01.2022 10:56
Trzy nowe brygady oraz jednostka specjalna "Gryf". To najważniejsze plany dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej na najbliższe miesiące. Utworzenie brygad w Warszawie, Chełmie i Przemyślu zapowiadał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wiosną ubiegłego roku.
Wojska Obrony Terytorialnej liczą obecnie ponad 30 tys. żołnierzy
Wojska Obrony Terytorialnej liczą obecnie ponad 30 tys. żołnierzytwitter.com/terytorialsi

Rzecznik WOT pułkownik Marek Pietrzak wyjaśnia, że obecnie tworzenie nowych brygad wchodzi w decydującą fazę. Są omawiane szczegóły działania poszczególnych struktur. Dowództwo WOT przewiduje, że dużym zainteresowaiem będzie cieszyć się stołeczna brygada. O jej sformowanie apelowali sami mieszkańcy Warszawy mówiąc, że chętnie wstąpiliby w szeregi WOT, gdyby jednostka była blisko ich miejsc zamieszkania, czyli w stolicy.

Do głównych zadań brygady, która powstanie w Warszawie, będzie należało przygotowanie żołnierzy do działań obronnych w mieście. Z kolei brygady nadbużańska i przemyska będą skupione na działaniach wspierających ochronę wschodniej granicy Polski.

W dowództwie WOT trwają również przygotowania do formowania jednostki "Gryf". Na razie wojsko nie chce zdradzać szczegółów. Wiadomo tylko, że będzie to struktura blisko współpracująca z jednostkami specjalnymi z wojsk operacyjnych.

W tym roku mija pięć lat od samodzielnego funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej jako nowego rodzaju sił zbrojnych. W szeregach WOT służy obecnie około 30 tysięcy żołnierzy. Służba w formacji jest ochotnicza, dzięki czemu można łączyć pracę zawodową z byciem żołnierzem. Po pierwszym szkoleniu powstawowym służący w tej formacji są wzywani do wykonywania zadań głównie w weekendy. W trakcie pandemii służba ta wygląda często inaczej, bo żołnierze wykonują zadania wspierajace służby cywilne każdego dnia. Obecnie do walki z koronaworusem jest kierowanych każdego dnia kilka tysięcy żołnierzy WOT.

IAR/dad

Tajemnicze transporty z Rosji. Ukraiński wywiad wojskowy ujawnia niepokojące informacje

21.01.2022 15:08
Jak ujawnił ukraiński wywiad wojskowy, od początku roku w rejony wspierane przez Moskwę w Donbasie na wschodzie Ukrainy przewieziono z Rosji już 7 tys. ton paliwa, czołgi, uzbrojenie, amunicję. Co więcej, w kraju Putina trwa nabór najemników, którzy mają zostać wysłani w opanowany przez Rosję rejon Ukrainy.

Ambasada Polski przy UE po raz trzeci zamienia się w punkt szczepień

22.01.2022 09:47
Ambasada Polski przy Unii Europejskiej w Brukseli zostanie w sobotę po raz trzeci zamieniona w punkt szczepień przeciw COVID-19 dla naszych rodaków i ich rodzin. Stałe Przedstawicielstwo organizuje akcję we współpracy z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa i oferuje dawki przypominające - poinformował ambasador Polski przy Unii Andrzej Sadoś.