Redakcja Polska

Edukacja ma moc – program edukacji kryzysowej dla uczniów z Ukrainy

11.10.2022 15:19
W ramach programu powstały Centra Integracyjno-Adaptacyjne dla dzieci i młodzieży, stworzono też pakiet materiałów integracyjno-edukacyjnych do realizacji w grupach międzykulturowych.
Audio
  • Rozmowa z Małgorzatą Nowicką, prezes Instytutu Edukacji Pozytywnej [posłuchaj]
Małgorzata Nowicka, prezes Instytutu Edukacji Pozytywnej
Małgorzata Nowicka, prezes Instytutu Edukacji PozytywnejFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Program edukacji kryzysowej, wspomagający adaptację ukraińskich dzieci w polskich szkołach, realizowany jest przez Instytut Edukacji Pozytywnej.

- Chcemy ułatwić dzieciom i młodzieży z Ukrainy odnalezienie się w polskiej rzeczywistości, jednocześnie dając im wsparcie psychiczne i edukacyjne – mówi prezes fundacji Małgorzata Nowicka. Jak zapewnia, dla dzieci z Polski i z Ukrainy nauka szacunku będzie prowadzona nie tylko poprzez odnajdywanie podobieństw, ale również docenianie tego wszystkiego, co nas różni.

Z Małgorzatą Nowicką, prezes Instytutu Edukacji Pozytywnej, rozmawia Ewa Plisiecka.

Dodatkowe 13 mln z funduszy unijnych na pomoc uchodźcom Ukrainy w nauce polskiego i na podnoszenie umiejętności

10.07.2022 11:30
W ramach projektu "Szansa – nowe możliwości dla dorosłych", finansowanego z programu unijnego Wiedza Edukacja Rozwój, uruchomionych zostanie dodatkowo 13 mln zł na wsparcie uchodźców z Ukrainy w nauce polskiego, podnoszenie umiejętności podstawowych, a także na pomoc prawną i psychologiczną.

Poznański Caritas rozpoczął akcję Tornister Pełen Uśmiechów dla Ukrainy

15.07.2022 17:09
Około tysiąca plecaków z wyprawką szkolną dla ukraińskich uczniów chce zebrać poznański Caritas w ramach rozpoczętej akcji Tornister Pełen Uśmiechów dla Ukrainy.

Lwów: polskie szkoły przygotowują się do rozpoczęcia roku szkolnego

30.08.2022 10:56
Mimo trwającej wojny, po wakacjach szkoły na Ukrainie wracają do nauki stacjonarnej. Dotyczy to również polskich placówek oświatowych we Lwowie. Największym wyzwaniem dla szkół będzie zachowanie bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli.