Redakcja Polska

Program mentorski EmpowerPL wsparciem dla polskich studentów na zagranicznych uczelniach

13.11.2023 13:29
Rozszerzony o studentów z Ukrainy program powstał z inicjatywy międzynarodowej firmy doradztwa strategicznego Boston Consulting Group oraz Federacji Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii.  
Audio
  • Rozmowa z Aleksandrą Pająk z Boston Consulting Group, koordynatorką programu EmpowerPL (posłuchaj)
Aleksandra Pająk - koordynatorka programu EmpowerPL - w studiu Polskiego Radia dla Zagranicy
Aleksandra Pająk - koordynatorka programu EmpowerPL - w studiu Polskiego Radia dla ZagranicyFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

W związku z obecną sytuacją geopolityczną EmpowerPL przekształcił się w EmpowerPL+UA, aby objąć mentoringiem nie tylko studentów polskich, ale też ukraińskich.

Program łączy przedstawicieli biznesu oraz wybitnych ekspertów świata nauki z najbardziej uzdolnionymi polskimi i ukraińskimi studentami z uczelni w Polsce i za granicą. Celem inicjatywy jest zapewnienie wsparcia rozwoju zawodowego młodych talentów, pomoc w wyborze ścieżki zawodowej oraz dzielenie się doświadczeniem.

- Czekamy na zgłoszenia – mówi koordynatorka programu EmpowerPL+UA Aleksandra Pająk z Boston Consulting Group, w rozmowie z Ewą Plisiecką.

 

 

Stypendia Fundacji Perspektywy dla ukraińskich studentek, doktorantek i absolwentek szkół średnich

04.09.2023 16:09
Nowa edycja programu stypendialnego fundacji Perspektywy dla studentek na kierunkach ścisłych tym razem skierowana jest też do kształcących się na terenie Polski Ukrainek.  

Uniwersytet Jagielloński zainaugurował 660. rok akademicki

01.10.2023 12:49
Rektor UJ prof. Jacek Popiel ocenił, że rok ten kończy jedną z najtrudniejszych kadencji w ostatnich dziesięcioleciach. Zapewnił równocześnie o realizacji celów zapisanych w strategii rozwoju

Praga: pierwszoklasiści ze Szkoły Polskiej zostali pasowani na uczniów

11.11.2023 15:14
Ponad dwadzieścioro pierwszoklasistów ze Szkoły Polskiej w Pradze zostało dziś pasowanych na uczniów. Zorganizowana w Narodowe Święto Niepodległości uroczystość odbyła się w polskiej ambasadzie w stolicy Czech.