X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kończy się internetowe głosowanie na "Wydarzenie Historyczne Roku"

28.06.2020 14:10
Kończy się internetowe głosowanie na "Wydarzenie Historyczne Roku". Plebiscyt organizuje już 13. raz Muzeum Historii Polski, we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Jednym z patronów medialnych plebiscytu jest Polskie Radio. Internauci na wybrane przez jurorów przedsięwzięcia mogą głosować jeszcze tylko 3 dni do końca czerwca.
Audio
  • Dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro wyjaśnia, że ideą plebiscytu jest wyróżnienie najciekawszych i najlepszych projektów ubiegłego roku, które na różne sposoby prezentowały polską historię (IAR)
Statuetka laureata plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku
Statuetka laureata plebiscytu "Wydarzenie Historyczne Roku"MHP/mat. prasowe

Dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro wyjaśnia, że ideą plebiscytu jest wyróżnienie najciekawszych i najlepszych projektów ubiegłego roku, które na różne sposoby prezentowały polską historię. - Naszym zamiarem jest uhonorowywanie te wszystkie interesujące projekty, które były realizowane w ubiegłym roku przez muzea, fundacje, organizacje pozarządowe i rozmaite instytucje kultury - powiedział Kostro. Dyrektor dodaje, że ideą plebiscytu jest też uhonorowanie tych wszystkich ludzi ludzi, którzy zajmują się promowaniem historii w Polsce.

Robert Kostro podkreśla znaczenie głosów internautów. Mimo, że to jurorzy wybierają 15 projektów, które znalazły się w finale, to jednak o tym kto zwycięży decydują głosy internautów, którzy widzieli wystawę, widowisko historyczne, film, przeczytali książkę czy zainteresowali się programem edukacyjnym.


Posłuchaj
00:24 10494041_1.mp3 Robert Kostro podkreśla znaczenie głosów internautów (IAR)

 

Na poszczególne wydarzenia można głosować za pośrednictwem internetu, wchodząc na stronę whr.muzhp.pl. Tam w trzech kategoriach: "Wydarzenie", "Wystawa" oraz "Edukacja i multimedia" znajduje się po 5, wybranych przez jurorów projektów. Każdy może zagłosować na jedno wydarzenie z każdej kategorii.

W tym roku do plebiscytu nadesłano ponad 200 projektów, jego zwycięzców poznamy we wrześniu.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: historia Polski

Trwają wybory prezydenckie. Pierwszy raz w historii w formie hybrydowej

28.06.2020 08:05
Dziś w całej Polsce odbywają się wybory prezydenckie, pierwsze w historii przeprowadzane w trybie hybrydowym. Oznacza on, że wyborcy, którzy wcześniej zgłosili taką chęć, mogą oddać głos korespondencyjnie.

Polscy lekarze w Tadżykistanie, jako jedyni z misją z zagranicy w czasie pandemii

28.06.2020 10:42
Grupa polskich lekarzy zakończyła misję w Tadżykistanie i wróciła do kraju. Przez ostatnie trzy tygodnie 23 medyków pomagało miejscowym służbom w walce z koronawirusem. Zespół ratowników Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej był jedyną zagraniczną grupą, która w związku z pandemią pojawiła się w Tadżykistanie w Azji Środkowej.

Polacy głosują na Dalekim Wschodzie

28.06.2020 12:24
Trwa głosowanie w polskich wyborach prezydenckich na Dalekim Wschodzie. Swoje głosy oddają w niedzielę między innymi Polacy mieszkający w Chinach kontynentalnych, Wietnamie, Indonezji, Singapurze, Hongkongu, Japonii, Korei Południowej i na Tajwanie.