X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Stadion Narodowy w Warszawie otrzymał imię legendarnego trenera Kazimierza Górskiego

11.10.2021 14:23
Kazimierz Górski był trenerem o niezwykłej intuicji a także szczerze kochał swoich zawodników a oni kochali jego - mówił na PGE Narodowym Andrzej Strejlau. W niedzielę stadion na stołecznej Pradze otrzymał imię "trenera tysiąclecia" Kazimierza Górskiego.
Audio
  • Stadion Narodowy w Warszawie otrzymał imię legendarnego trenera Kazimierza Górskiego [POSŁUCHAJ]
Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości nadania imienia Kazimierza Górskiego  Stadionowi Narodowemu w Warszawie
Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości nadania imienia Kazimierza Górskiego Stadionowi Narodowemu w WarszawiePiotr Nowak/PAP

Współpracownik Kazimierza Górskiego oraz były piłkarz Andrzej Strejlau podkreślił, że Kazimierz Górski potrafił nie tylko osiągać zwycięstwa ale także wyciągać wnioski z porażki. "Sport ma to do siebie, że nie ma samych zwycięstw, są również porażki. Potem jest kwestia czy człowiek potrafi się do tych porażek ustosunkować w ten sposób, żeby zmienić swoją pracę" - powiedział Andrzej Strejlau.

Współpracownik "trenera tysiąclecia" oraz były piłkarz powiedział, że Kazimierz Górski potrafił wykorzystać talent swoich zawodników. To był jego przepis na sukces. "Trener ma obowiązek talent zawodników doprowadzić do najwyższego poziomu a zawodnicy muszą dać codzienną pracę i wysiłek. Dopiero scalenie tego daje szanse na wynik bo inni robią dokładnie to samo co my" - powiedział były zawodnik.

Kazimierz Górski jako pierwszy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski wywalczył medale Mistrzostw Świata czy Igrzysk Olimpijskich. Prowadził również "biało-czerwonych" podczas słynnego meczu eliminacji do mundialu Anglia-Polska w 1973 roku.

W 1974 roku podczas mistrzostw świata w Niemczech reprezentacja pod wodzą Kazimierza Górskiego zajęła trzecie miejsce. W dorobku trenera są też medale olimpijskie: złoty (1972) i srebrny (1976).

Kazimierz Górski zmarł 23 maja 2006 roku w Warszawie.

IAR/PP

Ważne święto dla amerykańskiej Polonii. Dzień Pułaskiego w USA

11.10.2021 10:12
11 października jest w Stanach Zjednoczonych Dniem Pamięci Kazimierza Pułaskiego. Doroczną deklarację w tej sprawie wystosował prezydent Joe Biden, który podkreślił dokonania polskiego bohatera i wkład imigrantów z Polski w rozwój Stanów Zjednoczonych.

Polski architekt Grzegorz Sigalin, ofiara represji lat 30-tych, upamiętniony w Moskwie

11.10.2021 12:58
Na bocznej ścianie domu nr 6 przy ul. Orlikow Pierieułok zawisła niewielka metalowa tabliczka w języku rosyjskim. Napis głosi: "Tu mieszkał architekt Grigorij Michajłowicz Sigalin, urodzony w 1902 roku, aresztowany 10.02.1938, rozstrzelany 16.06.1938, zrehabilitowany w 1958 roku".

Bix Aliu: bohaterstwo generała Pułaskiego jest dla nas wzorem

11.10.2021 14:53
11 października to w USA Dzień Pamięci generała Kazimierza Pułaskiego, który na stałe zapisał się na kartach amerykańskiej historii; jego bohaterstwo do dziś jest dla nas wzorem, a jego umiłowanie wolności jest częścią naszej tożsamości - podkreślił Bix Aliu, chargé d'affaires USA w Polsce.