Redakcja Polska

Album "Synergy". Muzyczna wycieczka w epokę retro

05.02.2022 13:30
Wspólny album Michała "stRinga" Radeckiego-Mikulicza i Konrada "Gadesa" Leśniaka to różne wersje tych samych utworów, stworzone z wykorzystaniem technologii z różnych epok.
Audio
  • Michał "stRing" Radecki-Mikulicz o albumie "Synergy". Rozmowa Przemysława Pawełka [posłuchaj]
Okładka albumu Synergy
Okładka albumu "Synergy"Materiały autorów

Materiał zgromadzony na płycie "Synergy" to muzyczna wycieczka w epokę retro. Połowę albumu stanowią kompozycje Michała "stRinga" Radeckiego-Mikulicza zrealizowane z wykorzystaniem retro-komputera Atari, których brzmienie kojarzyć się może z przełomem lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Druga połowa albumu to efekt współpracy z Konradem "Gadesem" Leśniakiem - te same utwory, ale w zupełnie innych kompozycjach, stworzonych na współczesnym oprogramowaniu muzycznym.

Tytułowa synergia to owoc pasji, prezentacja efektu procesu tworzenia z wykorzystaniem zupełnie innych narzędzi. Efekt współpracy obu autorów można wysłuchać za pośrednictwem serwisu SoundCloud.

Z Michałem "stRingiem" Radeckim-Mikuliczem rozmawiał Przemysław Pawełek.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA komputery

Instytut Książki ogłosił nabór kandydatur do Nagrody Transatlantyk

02.02.2022 15:43
Po raz osiemnasty Instytut Książki  zaprasza do zgłaszania kandydatur do Nagrody Transatlantyk. To doroczna nagroda dla popularyzatora literatury polskiej za granicą. Zgłoszenia należy nadsyłać do 31 marca - poinformowano na Twitterze Instytutu Książki.

IAM zaprezentował swoje projekty z okazji Roku Romantyzmu Polskiego

04.02.2022 12:00
Pod hasłem "Miej serce i patrzaj w serce" Instytut Adama Mickiewicza będzie realizował projekty w ramach Roku Romantyzmu Polskiego. Wśród kulturalnych przedsięwzięć znalazły się m.in. instalacje, utwory muzyczne oraz spektakl taneczny. IAM przygotował także program dotacyjny "44 x Mickiewicz".

Obraz "Opłakiwanie Chrystusa" wrócił do Wrocławia. Kolejna polska strata wojenna odzyskana

04.02.2022 14:00
Po niemal 80. latach obraz "Opłakiwanie Chrystusa" z warsztatu Lucasa Cranacha starszego wrócił do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Jedno z najcenniejszych dzieł dawnej wrocławskiej kolekcji muzealnej zostało odnalezione w Muzeum Narodowym w Sztokholmie.