Redakcja Polska

Kultowa powieść "Zły" doczeka się adaptacji w formie gry wideo

23.07.2022 14:58
Książka kryminalna Leopolda Tyrmanda, portretująca powojenną Warszawę, ma w formie cyfrowej adaptacji trafić do odbiorców z całego świata.
Audio
  • Michał Maciej Lisiecki, prezes RedDeer.Games o adaptacji książki "Zły" na grę wideo. Rozmawiał Przemysław Pawełek [POSŁUCHAJ]
Zły
"Zły"Materiały studia RedDeer.Games

Studio RedDeer.Games poinformowało, że klasyczna powieść kryminalna z okresu PRL jest obecnie adaptowana na grę wideo. Prace są na wstępnym etapie, ale autorzy wierzą w międzynarodowy potencjał polskiej książki przedstawiającej wyjątkowy fragment polskiej historii. "Zły" to także pierwszy polski superbohater, który pojawił się na stronach powieści, a zarazem postać o uniwersalnym charakterze, która ma szansę przemówić do rzesz odbiorców z całego świata.

Jak zapowiada studio, nie jest jeszcze przesądzone jak bliska literackiemu pierwowzorowi ma być adaptacja. Wpływ na ostateczny kształt gry ma mieć internetowa społeczność. Grze mają towarzyszyć także szersze działania w polu mediów cyfrowych, między innymi z wykorzystaniem technologii NFT, a równolegle z zapowiedzią gry ogłoszono konkursy na adaptację wątków z książki w formie komiksów lub gier planszowych.

Z Michałem Maciejem Lisieckim, prezesem RedDeer.Games, rozmawiał Przemysław Pawełek.

Zobacz więcej na temat: gry wideo Leopold Tyrmand

Projekcje polskich filmów w historycznym centrum Pragi

22.07.2022 11:16
Na leżakach i ze słuchawkami na uszach - ponad sto osób obejrzało w czwartek w Pradze "Idę" Pawła Pawlikowskiego. Nagrodzony Oscarem film otworzył cykl letnich seansów organizowany przez festiwal filmów środkowoeuropejskich 3Kino we współpracy z Instytutem Polskim w Pradze.

"Za Katyń", "za Praską Wiosnę". Cudzoziemcy będą mogli zamawiać napisy na ukraińskich pociskach rakietowych

22.07.2022 16:02
Cudzoziemcy będą mogli zamawiać napisy na rakietach, którymi ostrzeliwane są siły rosyjskie, a uzyskane w ten sposób środki zostaną przekazane armii ukraińskiej – poinformował w piątek na briefingu dyrektor fundacji "Wróć Żywy" Taras Czmut.

Premiera filmu o bitwie nad Bugiem na Zamku Lubelskim

23.07.2022 12:36
Około 400 rekonstruktorów wzięło udział w realizacji popularnonaukowego filmu o bitwie nad Bugiem, która rozegrała się ponad tysiąc lat temu. Zdjęcia nagrywane były podczas inscenizacji wydarzenia historycznego w Czumowie (Lubelskie). Premiera w sobotę na Zamku Lubelskim.