X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wydawnictwo Editions Spotkania przekazało unikalne materiały archiwalne do Archiwum Akt Nowych

09.07.2021 09:30
Dokumenty przekazane na Zamku Królewskim w Warszawie to materiały o działalności antykomunistycznej polskich środowisk emigracyjnych we Francji, Belgii i Niemczech.
Audio
  • Wydawnictwo Editions Spotkania przekazało unikalne materiały archiwalne do Archiwum Akt Nowych [POSŁUCHAJ]
Archiwum Akt Nowych
Archiwum Akt NowychRafał Guz / PAP

Są to między innymi nieznane wcześniej fotografie, oryginalne podziemne materiały propagandowe, sprzęt do przemycania podziemnych druków czy podziemne wydania zakazanych przez cenzurę PRL książek. Założyciel i dyrektor wydawnictwa Editions - Spotkania Piotr Jegliński, podkreśla, że działalność konspiracyjna miała służyć dobru Polski. Przekazane materiały mają stanowić bazę źródłową o działalności antykomunistycznej polskich środowisk emigracyjnych we Francji, Belgii i Niemczech. Honorowymi gośćmi wydarzenia byli konspiracyjni działacze, kurierzy i współpracownicy Editions z lat 80.

Editions - Spotkania to polskie wydawnictwo emigracyjne założone w 1978 roku w Paryżu, od roku 1990 działające również w Polsce i mające w dorobku ponad 100 tytułów wydanych książek. Założone i prowadzone przez Piotra Jeglińskiego zajmowało się w latach 80. drukiem, oraz przerzucaniem do Polski wydań książek objętych przez PRL cenzurą, m.in. opracowań historycznych i wspomnień opisujących prawdziwą historię Polski w okresie II wojny światowej, oraz dotyczących losów Polaków na Wschodzie.

Większość wydań była wykonywana w formatach konspiracyjnych umożliwiających skryte przerzucanie do rządzonego przez komunistów kraju.

IAR/PP

Wystawa Narodowego Instytutu Dziedzictwa o cichych bohaterach Stoczni Gdańskiej

08.07.2021 09:00
Ekspozycja Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie nosi tytuł „Stocznia ludzi! Stocznia 1980 - historia zwykłych ludzi, którzy zmienili Polskę, Europę i świat".

Prezydent przekazał marszałek Sejmu projekt ustawy ws. odbudowy Pałacu Saskiego i innych zabytków Warszawy

07.07.2021 16:22
Prezydent Andrzej Duda przekazał na ręce marszałek Sejmu Elżbiety Witek projekt ustawy o przygotowaniu i realizacji odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie. Jak mówił, to moment doniosły dla stolicy i Rzeczpospolitej.

Białoruś: polscy działacze w areszcie bez prawa do telefonu, bez widzeń, a "list po polsku nie dojdzie"

08.07.2021 09:10
Z białoruskiego aresztu nie można zadzwonić, a sposobem kontaktu z bliskimi są listy. Więźniowi można przekazać paczkę z jedzeniem, ale ściśle według instrukcji – można np. włożyć do niej pomarańczę, ale już grejpfruta nie.