X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Edukacja w czasie pandemii. „Ikonka na ekranie komputera zamiast ucznia”

06.05.2021 19:49
Pandemia komplikuje wszystko, także powroty z emigracji. A kiedy rodzina wraca z dziećmi w wieku szkolnym, dodatkowo musi poradzić sobie z wyzwaniami edukacji w systemie zdalnym lub hybrydowym.
Audio
  • Z Jolantą Grochalą, lektorem języka angielskiego, pedagogiem oraz mamą, która przeprowadziła córkę po 16 latach z Wielkiej Brytanii do Polski, rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Edukacja w czasie pandemii. Ikonka na ekranie komputera zamiast ucznia
Edukacja w czasie pandemii. „Ikonka na ekranie komputera zamiast ucznia”Foto: Pexels z Pixabay

Bardzo ważne jest przygotowanie dziecka do powrotu. To jakie będzie miał poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie zmiany w jego życiu, będzie również stanowiło jego fundament w procesie adaptacji w kraju rodziców, nowej szkole i społeczności lokalnej – wyjaśnia Jolanta Grochala, lektor języka angielskiego, pedagog oraz mama, która wraz z córką, po 16. latach, wróciła z Wielkiej Brytanii do Polski.

Dziś większość dzieci w Europie uczy się zdalnie z powodu pandemii. Trzeba tłumaczyć i pokazywać, że to naturalne zjawisko, wynikające z sytuacji. Oczywiście, nauka zdalna sama w sobie niesie wiele zagrożeń, niezależnie od kraju, na przykład problem z motywacją do nauki czy z zaangażowaniem w edukację. W skrajnych przypadkach, zdarza się, że uczniowie bez troskliwej opieki rodzicielskiej, znikają z systemu szkolnego, co może skutkować nie otrzymaniem promocji do kolejnej klasy” - przestrzega ekspertka.

Jak podkreśla Polka, nauka w systemie zdalnym może mieć plusy dla dzieci, które wracają z rodzicami do Polski. „Moja córka na przykład zyskała czas na tłumaczenie z języka angielskiego zagadnień, które są dla niej trudne do zrozumienia w języku polskim. Siedząc w klasie nie miała takiego wyboru a dziś może pracować we własnym rytmie” - dostrzega gość audycji „Kierunek: Polska”.

Z Jolantą Grochalą, lektorem języka angielskiego, pedagogiem, która wraz z córką, po 16 latach, wróciła z Wielkiej Brytanii do Polski, rozmawiała Małgorzata Frydrych.