X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

"Męskie Granie" w Żywcu - trójkowa relacja

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2011 09:00
- Pierwszy koncert rządzi się nieco innymi prawami. Ma zdecydowanie ludyczny i rock'n'rollowy charakter. Kolejne będą bardziej "artystowskie" - mówił Wojciech Waglewski jeszcze przed rozpoczęciem występów w Żywcu.
Audio

"Męskie Granie" to projekt artystyczny, będący serią letnich koncertów, które odbywają się w siedmiu miastach Polski. W każdą sobotę między 16 lipca a 27 sierpnia można się przekonać, czym jest "Męskie Granie", a nawet więcej – czym jest sztuka w męskim rozumieniu. Celem projektu jest pokazanie siły twórczej tkwiącej w męskim spojrzeniu na muzykę i sztukę poprzez zderzenie silnych osobowości o niebywałym talencie.

Na pierwszej odsłonie "Męskiego Grania" w Żywcu zagrali: Voo Voo, Wojciech Waglewski + Mariusz Wilczyński, Lech Janerka, Raz Dwa Trzy, Fisz Emade Tworzywo, Hubert "Spięty" Dobaczewski (lider Lao Che), L.U.C. oraz DJ Eprom i Emade.

- Dziś w kraju trudno sobie wyobrazić lepszą prezentację polskiej muzyki niż "Męskie Granie" - mówił bez fałszywej skromności dyrektor artystyczny imprezy, Wojciech Waglewski. - Koncerty w każdym z miast będą mocno się różniły, ale wszystkie będą bardzo precyzyjnie zaplanowane.

Urozmaiceniem tegorocznej edycji imprezy jest rozbudowany wątek wizualny, za który odpowiada wybitny polski twórca animacji Mariusz Wilczyński. Na "Strefę sztuki" składają się samodzielne prezentacje, do których Wilczyński zaprosił najciekawszych przedstawicieli sztuk wizualnych młodego pokolenia (m.in. malarza Kubę Słomkowskiego, filmowca Andrzeja Jobczyka oraz animatora Kubę Jasiukiewicza). W oparciu o najnowsze technologie artyści ci pokazują m.in "wywijanie szklanki na drugą stronę", wkomponowują publiczność "Męskiego Grania" do własnych prac, a nawet angażują ją do wspólnej kreacji. - Chcemy przełamać strach, który polski widz zwykle odczuwa w kontakcie ze sztuką współczesną - wyjaśnia kurator "Strefy Sztuki".

O szczegółach muzycznych oraz artystycznych projektów "Męskiego Grania" dowiedzieć można się z wywiadów, które Piotr Stelmach przeprowadził z Wojciechem Waglewskim oraz Mariuszem w Żywcu.

Ekipa Trójki rozmawiała także z gwiazdami oraz gośćmi pierwszej tegorocznej odsłony letniej trasy "Męskiego Grania": L.U.C., który m.in. przedstawia swoje nietuzinkowe "plany biznesowe"); Spiętym, niechętnie zdradzającym szczegóły nowego wydawnictwa Lao Che); Adamem Nowakiem z Raz, Dwa Trzy; Fiszem, który zapowiada pożegnanie ze "starym brzmieniem Tworzywa"; wreszcie Lechem Janerką, opowiadającym o swojej współpracy z flecistą Krzysztofem Popkiem.

Kolejne miasta na mapie koncertowej "Męskiego Grania", do których śladem męskich artystów wybierze się Trójka, to: Warszawa (23 lipca, Centrum Kultury Koneser), Kraków (30 lipca, Ogrody Muzeum Archeologicznego), Lublin (6 sierpnia, Błonia pod Zamkiem Lubelskim), Gdańsk (13 sierpnia, Stocznia Gdańska), Wrocław (20 sierpnia, Browar Mieszczański) i Poznań (27 sierpnia, Stara Gazownia).

Dla swoich Słuchaczy, którzy nie będą mogli uczestniczyć w koncertach, Trójka przygotowała specjalne audycje poświęcone projektowi "Męskie Granie". W weekendy będzie można podsłuchać, co się dzieje na miejscu danej imprezy – "Offensywa" (w piątki o 22.00, z wyjątkiem lubelskiego koncertu 6 sierpnia) i "Myśliwiecka 3/5/7" (w soboty o 16.00, z wyjątkiem koncertu 6 sierpnia) będą nadawane wprost z miast znajdujących się na trasie koncertowej. Relacji z Lublina będzie natomiast można wysłuchać 5 sierpnia w audycjach "Zapraszamy do Trójki" (godz. 16.00) i "Markomanii" (godz. 10.00) oraz w specjalnej godzinnej audycji w sobotę, 6 sierpnia po godz. 14.00.

Natomiast w każdy letni poniedziałek, do 22 sierpnia włącznie, w specjalnej audycji Piotra Stelmacha po godzinie 15.00 Słuchacze będą mogli zdobyć karnety na koncerty w poszczególnych miastach.Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Posłuchaj oficjalnego singla "Męskiego Grania"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2011 14:57
Piosenka "Kobiety nam wybaczą" miała premierę w audycji "Myśliwiecka 3/5/7". W programie Piotra Stelmacha gościł kurator imprezy Wojciech Waglewski. Poznaliśmy też zwycięzcę kolejnego etapu konkursu internautów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Wilczyński pokaże całą prawdę o "Męskim Graniu"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 18:30
- Ja piszę teksty Voo Voo, a moja sąsiadka Pani Radwańska komponuje muzykę. Zresztą zespół nazywał się pierwotnie Moo Voo - żartował w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" artysta odpowiedzialny za "Strefę sztuki" na letniej trasie "Męskiego Grania".
rozwiń zwiń