X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Obywatel G.C. wznowiony

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2011 15:41
Na okoliczność 10. rocznicy śmierci Grzegorza Ciechowskiego do sprzedażytrafi wyjątkowa reedycja albumu "Tak Tak!" wzbogacona o tomiki wierszy artysty.

Grudzień 2011 to miesiąc szczególny dla fanów Grzegorza Ciechowskiego, w tym roku mija 10 lat od jego śmierci. W ostatnim czasie z tego powodu ukazało się kilka płyt poświęconych Ciechowskiemu oraz kilka reedycji płyt artysty, jednak jeden album zasługuje na szczególną uwagę. Po wielu latach nieobecności na półki sklepów muzycznych powraca bowiem jeden z najwybitniejszych polskich albumów – Obywatel G.C. "TAK TAK!". Ten Biały Kruk wśród fonogramów był jednym z pierwszych polskich albumów wydanych w formacie CD (..niektórzy twierdzą, że pierwszym). To z pewnością najważniejsza płyta solowa Grzegorza Ciechowskiego.
 

- …Są na tej płycie piosenki, które bardzo lubię… – w 1992 dla Tylko Rock wyznał Ciechowski.

To na ten album artysta skomponował  takie evergreeny jak "Tak…Tak…To Ja" oraz "Nie Pytaj o Polskę". Dowodem na to, że album jest wyjątkowy jest fakt, ze znalazł we wczesnych latach dziewięćdziesiątych ponad 300.000 nabywców! W obecnej wersji albumu do ośmiu piosenek dodano utwory z pochodzącego z 1989r maxi-singla Citizen G.C. Ponadto wewnątrz albumu z płytą zawierającą łącznie 12 piosenek znajduje się unikatowy tomik pt. "Wokół niej", zawierający 53 wiersze Ciechowskiego.

Graficznie album został przygotowany w pięknie zaprojektowanej i ponadczasowej szacie graficznej towarzyszącej płycie winylowej z 1988r.

LISTA UTWORÓW CD:

1.    TAK…TAK… TO JA
2.    PODRÓŻ DO CIEPŁYCH KRAJÓW
3.    UMARŁE SŁOWA
4.    ANI JA ANI TY
5.    DEPESZA DO PRODUCENTA
6.    MIE PYTAJ O POLSKĘ
7.    PIOSENKA KATA
8.    SKOŃCZYMY W NIEBIE
9.    BLAH-BLAH
10.    DON’T ASK ABOUT POLAND
11.    THE HANGMAN’S SONG
12.    A TRIP TO TROPICAL ISLANDS

Czytaj także

Republika we wspomnieniach

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2011 08:00
Z okazji 54. urodzin Grzegorza Ciechowskiego przypominamy audycję, w której o artyście opowiadali członkowie jego grupy i uczestnicy koncertu poświęconego pamięci lidera Republiki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bez niego tych piosenek by nie było

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 11:59
10 lat od śmierci Grzegorza Ciechowskiego MJM Music PL przypomina jego artystyczne dokonania. 24 października swojej premiery doczekała się płyta "…to też Ciechowski".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wizjoner Grzegorz Ciechowski

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 15:02
W tym roku mija 10 lat od śmierci wybitnego muzyka. W Czwórce przypominamy wyjątkowy zestaw płyt z muzyką Grzegorza Ciechowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agressiva 69 podgłośniła Republikę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 15:00
- W trakcie nagrywania tej płyty nasz realizator zaczął tracić słuch, być może dlatego jest taka głośna - mówili w Czwórce muzycy łódzkie formacji, którzy właśnie wydali płytę z kowerami Republiki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Piejo kury piejo" 15 lat później

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 00:00
"ojDADAna", czyli najodważniejszemu i najbardziej kontrowersyjnemu przedsięwzięciu Grzegorza Ciechowskiego poświęcona będzie najbliższa "Historia pewnej płyty". Zapraszamy do Trójki w niedzielny poranek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grzegorz z Ciechowa i 80-latki frazujące niczym Tracy Chapman

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 00:00
- Zaskoczyło mnie, jak dobrze śpiewanie starszych pań sprawdziło się w rockowo-klubowych aranżacjach - mówił o płycie "ojDADAna" Grzegorz Ciechowski. W przededniu 10. rocznicy śmierci artysty przypominamy jego najbardziej zaskakujący projekt.
rozwiń zwiń